Workshopy


sobota 2. června / 13:00 – 17:30 / Divadlo 29

Sound Bugscope • workshop s Haco

V rámci jednodenního workshopu s respektovanou japonskou hudebnicí a skladatelkou Haco se pokusíme pomocí různých technik „naslouchat zvuku z jiných perspektiv” a budeme prozkou-mávat možnosti společné hudební improvizace. 

Prakticky zaměřená dílna nabídne účastníkům nejen vhled do metodiky tvorby jedné z nejvý-znamnějších japonských hudebnic posledních desetiletí (oceněné mj. prestižní Prix Ars Electronica), ale je především zábavnou zvukovou hrou jak pro hudebníky, tak pro zvídavé laiky. 

Na workshop si přineste jakékoliv předměty, které vyluzují zvuk – akustické i elektronické hudební nástroje, ale klidně i různé objekty či předměty denní potřeby, které vám připadají zvukově zajímavé. Můžete samozřejmě používat i svůj hlas nebo tělo. Součástí workshopu je také zvuková procházka po Pardubicích, během které budeme naslouchat okolí a objevovat vhodné objekty ke společnému zvukovému průzkumu.

Dílna, kterou již Haco s úspěchem vedla v rodném Japonsku, ale i v Austrálii, USA nebo v evropských zemích, je volně inspirována myšlenkami duchovního otce akustické ekologie Murraye Schafera (soundscape), soundartovými technikami Johna Cage (Musicircus) či Johna Zorna.Haco je multimediální umělkyně proslulá kromě sólové tvorby také jako zakládající členka kapel After Dinner a Hoahio. Haco si postupně vytvořila unikátní zvuk do značné míry založený na využívání nových technologií. Pracuje často s vlastoručně vyrobenými nástroji a systémy . Volně kombinuje postupy elektroakustické hudby, post-punku, avantgardy, ambientu, improvisingu, ale i popu. Její nahrávky vycházejí na zásadních labelech jako jsou Tzadik nebo Room40.


Kapacita dílny je maximálně 12 účastníků. Přihlášky posílejte nejpozději do 27. května na e-mail jara@divadlo29.cz. Workshop je otevřen všem bez ohledu na předešlé hudební zkušenosti. Věková hranice: 5 - 150 let. Základní znalost angličtiny je vítána, nikoli však podmínkou.

Pořádá Divadlo 29 v rámci projektu Electroconnexion 2018 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

www.hacohaco.net

kurzovné: 200 Kč
FB událost