Program Divadla 29
Program Divadelního klubu

Divadlo 29
Dramaturgie
Vstupenky
Kontakt
Archiv
Dokumentace
Spolupracovníci
Sponzoři
Odkazy
 
Pardubice
ul. Sv. Anežky České č.p. 29

Program prosinec 2002 - anotace

6. prosinec 2002, pátek (20.00 hod)

 • TARA FUKI
  Andrea Konstankiewicz - violoncello, zpěv
  Dorota Barová - violoncello, zpěv

  Obě energické violoncellistky pocházejí ze severní Moravy, kde se však na ostravské konzervatoři minuly. Setkaly se až před třemi lety v Brně, při studiu hudební vědy na filosofické fakultě. Andrea (*1972) v té době vystupovala s kapelou BOO a mezinárodní hudebně-taneční formací Rale, zatímco Dorota (*1975) hrála s brněnskou alternativní skupinou Lippany. Oběma byla společná chuť do akustického hraní, navíc se brzy ukázalo, že Dorota krásně zpívá. Ve své hudbě i textech se nechaly inspirovat poetikou nocí a snů, které chápou jako extrakt podvědomí. "Neboť", jak říká Andrea : "to, co se v nás odehrává v noci, je úplně jiné a mnohdy i pravdivější než to, co vnímáme ve dne." Stejně jako sny, dokáže jejich hudba něžně hladit a konejšit, ale také bolet svou brutální naléhavostí. Texty jsou v polštině, kterou, jak svorně potvrzují, mají v krvi. Dorčina maminka je Polka a Andreina "prapraprababička " byla polská komtesa.
  Jejich vlastní hudební styl je natolik svébytný, že se vymyká jakémukoli zařazení, ale zcela jistě prahne po komunikaci s vnímavým a otevřeným posluchačem, který se nebojí snít.
  Andrea Konstankiewicz hraje dále s mezinárodními skupinami BOO a RALE, Dora Barová zpívá v brněnské skupině CHORCHESTR.
  vstupné: 90 Kč
  www.tarafuki.cz

  TARA FUKI

7. prosinec 2002, sobota (20.00 hod)

 • METAMORPHOSIS (CZ/Rakousko)
  Martin Alacam - akustická a el. kytara, zpěv
  Richard Deutsch - el. kytara, zpěv
  Christoph Pajer - housle, zpěv
  Christoph Rothaler - violoncello

  Čtyřčlenná skupina Metamorphosis, která dle vlastního vyjádření produkuje "kontaminovanou komorní hudbu", byla založena v roce 1997 ve Vídni třemi Rakušany a jedním českým Turkem. Instrumentář kapely sestává z houslí, violoncella, akustické a elektrické kytary. Střídavé využití zpěvu, jekotu, mluveného slova splývá občas v mocném unisonu. Skupina hraje se značnou energií velmi proaranžovanou a často pronikavě rytmickou hudbu kombinovanou s momenty velkého hudebního jemnocitu, citlivého využití dynamiky, pasážemi volné improvizace, humoru a lyriky zpívané v češtině, angličtině, turečtině, němčině i francouzštině. To dokazuje jak jejich debut nahraný v říjnu 1998, tak jejich druhý opus s názvem DIP natočený vloni v listopadu a vydaný letos v říjnu u prestižního britského labelu Leo Records (vydává nahrávky takových veličin jako je např. Cecil Taylor, Sun Ra, Evan Parker atd.). Metamorphosis vystupují především v zahraničí, letos absolvovaly turné např. v USA, Francii, Rusku, Rakousku, Holandsku atd.
  Koncert v Divadle 29 je kromě účasti na pražském festivalu Alternativa jediným vystoupením skupiny Metamorphosis v ČR v letošním roce.
  Vstupné: 90 Kč
  SPOLEČNÁ VSTUPENKA NA TARA FUKI A METAMORPHOSIS: 120 Kč !!!

  Odkaz: www.metamorphosis.at

  Unterm Teppich
  Sen

  METAMORPHOSIS

8. prosinec 2002, neděle (od 13.00 do 18.00 hod)

 • Hubert Krejčí
  SEMINÁŘ ZÁKLADŮ POHYBOVÉHO DIVADLA

  Gestika, centrum pohybu, "řeč těla", stylizovaný pohyb atp… .
  Seminář vede Hubert Krejčí.
  Cvičební úbor s sebou.

  vstupné: 100 Kč

12. prosinec 2002, čtvrtek (19.00 hod)

 • MANGO A BANÁNY
  SPIKNUTÍ

  Dvojkoncert pardubických kapel.

  vstupné: 70 Kč
  www.spiknuti.com

13. prosinec 2002, pátek (20.00 hod)

 • POP IVÁN (Maďarsko)
  Šestičlenná formace Pop Iván (hraje ve složení kytara, baskytara, tenorsaxofon, trubka, bicí) patří od doby svého založení v roce 1998 k nejpozoruhodnějším skupinám budapešťské nezávislé scény. V jejich nesmírně energické a emocionální hudbě se mísí útržky starých moldavských, srbských a makedonských melodií, bossa nova, funk a jerevanský freejazz spolu s citacemi z moderní vážné hudby. Jak pro svůj nekonvenční přístup, tak pro nezvyklou stylovou a žánrovou mnohovrstevnatost bývá hudba Pop Iván často přirovnávána k tvorbě Pere Ubu, Johna Zorna, Roberta Frippa či Marca Ribota. Jako host vystoupí společně s Pop Iván český kytarista tureckého původu Martin Alacam (jinak člen vídeňského kvartetu Metamorphosis a dnes již neexistující mezinárodní skupiny Singsing).

  Sláger
  Sport

  vstupné: 90 Kč
  odkaz: www.bahia.hu/zenekar.phtml?id=68

  POP IVÁN

18. prosinec 2002, pátek (20.00 hod)

 • DESIGN MACHINE - Vrstvy (Pardubice)
  Vizuální performeři OOTT a XPAUL

  otěruvzdorné vrstvy na řezné střižné a lisovací nástroje polymercementové vrstvy podkladní vrstvy oboustranně lepící vrstvy vrstvy škrabek ekonomicky aktivní vrstvy obyvatel oddělené vrstvy oblečení stav ozonové vrstvy izolační a vodotěsné vrstvy záznamové vrstvy zvlněné vrstvy pokovené vrstvy vrstvy aury barevné vrstvy vyšší vrstvy referenčního modelu parametru vrstvy F2 galvanické sn-vrstvy vrstvy jižní polární čepičky vrstvy sedimentálních hornin ochranné vrstvy a povlaky abstraktní databázové vrstvy transportní vrstvy tenké vrstvy geologické vrstvy vrstvy přenosových sítí konzervační vrstvy linkové vrstvy vrstvy paralelní vrstvy - routery selekce neuronů k-té vrstvy …

  VICTORY NOX (Hradec Králové)
  Audiovizuální projekt kolektivu Victory Nox, dlouhodobě spolupracujícího s výtvarníkem a performerem Milanem Langrem a hudebníkem Petrem Vyšohlídem.
  Delka trvani cca 15-25 minut
  vstupné: 40 Kč


  DESIGN MACHINE - Vrstvy

Program na leden 2003 najdete zde


 
© Divadlo 29, 2002 | webdesign & web update: 4004