Program Divadla 29
Program Klubu 29

Vstupenky
Kontakt
Archiv
Divadlo 29
Dramaturgie
Projekty
Dokumentace
Spolupracovníci
Sponzoři
Odkazy
Myspace


 
Pardubice
ul. Sv. Anežky České č.p. 29


Program na říjen 2007 - anotace


pátek 5. října 2007 ve 20 hod.

 • HANS APPELQVIST (SE)
  MON INSOMNIE
  (CZ)

  Hans Appelqvist - nadžánrový solitér, jeden z klíčových představitelů švédského undergroundu, hlavní akvizice labelu Häpna; mistr imaginárních soundtracků a elektroakustických harmonií. Jeho vystoupení, to je jedinečná hudební archeologie, solitérní performance využívající folkových postupů stejně jako filmových samplů a rozličných field recordings. Nevšední audiovizuální zkušenost zprostředkovávající nečekané souvislosti mezi technologiemi (projektor a turntable) i mezi pojetím zvuku a mluveného či zpívaného slova.

  Appelqvist v minulosti mnohokrát dokázal, že smyslu pro humor a nadsázky má plné kapsy a že slova jako postmoderna nebo pluralita ve slovníku hledat nemusí. Například na svém pětiskladbovém EP The First Three Notes On Minor Scale (vyšlo na labelu Komplott) pracoval s konceptem postaveným na pouhých třech notách, přesto z nich dokázal vymačkat maximum. Aktuálním počinem Hanse Appelqvista je letošní album Sifantin och mörkret , které se stylově pohybuje ve vodách The Books, Múm nebo Jense Lekmana.

  Hans Appelqvist vystoupí v ČR pouze na pražském festivalu Stimul a v Divadle 29. Jako support se představí domácí talentovaný songwriter Mon Insomnie. Ten kromě sólového hraní jen s kytarou působil svého času také v screamo/noise kapele Kill! Kill! Kids!. Na kontě má dvě vlastním nákladem vydaná EP (Portraits Of Separations And Love - 2005 a Selftited - 2006), na cestě už je třetí.

  Koncert je uváděn v rámci projektu Electroconnexion 2007 za podpory Pardubického kraje a statutárního města Pardubice .

  www.myspace.com/hansappelqvistnaima
  www.myspace.com/moninsomnie


  Vstupné: 80 Kč, studentské 60 Kč

  Hans Appelqvist: Tänk att himlens alla stjärnor
  Hans Appelqvist: Wanxian

  HANS APPELQVISTstředa 10. října 2007 ve 20 hod.

 • ISTVÁN GRENCSÓ BIO KOLLEKTÍV (NL / HU)

  István Grencsó – tenorsaxofon, sopránsaxofon, duduk, zorna, příčná flétna
  Hans van Vliet – trombón
  Ernö Hock – kontrabas
  György Jeszenszky – bicí

  Podzimní část projektu Jazzconnexion vrcholí sérií koncertů zaměřených na moderní maďarský jazz. Saxofonista a hráč na dechové nástroje István Grencsó představuje to nejlepší, co současná maďarská jazzová scéna nabízí.

  István Grencsó je hudebník, který patří vedle Mihályho Dresche a Györgye Szabadose k nejvýznamnějším maďarským jazzovým novátorům, jejichž hudba formovala a dodnes formuje podobu nejen současného maďarského jazzu. Ten je pozoruhodný především díky silnému a osobitě přetavenému vlivu původní maďarské a v širším smyslu východoevropské lidové hudby , čímž si vydobil v evropském a světovém jazzu velmi originální a vyjímečnou pozici.

  István Grencsó vstoupil na hudební scénu koncem 70 . let, kdy zformoval skupinu Masina Jazz Groupa. Poté se stal členem Dresch Quartetu a začal spolupracovat s legendárním klavíristou Györgyem Szabadosem. Pro Grencsóův hudební naturel však bylo působení v pevných formacích typu jazzového kvartetu či tria příliš těsné, a tak v roce 19 85 založil Grencsó Kollektív, skupinu založenou na pravidelné rotaci nejrůznějších hudebníků, která je jeho hlavním hudebním projektem dodnes. Její variabilita Grencsóovi umožňuje rozvíjet takřka neomezenou řadu hudebních poloh a stylů a nejlépe tak umožňuje realizovat jeho invenci. Ať už Grencsó čerpá inspiraci z moderní vážné hudby, popu, rocku, elektro-akustické hudby nebo jazzu, vždy jsou z jeho hudby, jako silný spodní proud, cítit kořeny a tradice původní lidové hudby střední a východní Evropy. Pod značkou Grencsó Kollektíva vystřídal István Grencsó celou řadu sestav od dua, tria a kvartetu až po big band. Jeho spoluhráči jsou nejen jazzoví či rockoví hudebníci, ale i dj´s, elektroničtí experimentátoři, klasičtí hudebníci nebo hráči lidové hudby.

  István Grencsó, kterého mohli pardubičtí diváci několikrát vidět při koncertech maďarské skupiny Kampec Dolores , s níž od roku 2000 vystupuje jako stálý host, se v Divadle 29 představí s formací Grencsó Bio Kollektíva. V ní hraje kromě saxofonů a příčné flétny také na nejrůznější lidové dechové nástroje. Mezi nimi například na arménský duduk nebo tureckou zornu. Dalšími členy Bio Kollektívu jsou v Budapešti žijící nizozemský trombónista Hans Van Vliet , mladý kontrabasista Ernö Hock a skvělý jazzový bubeník György Jeszenszky . Oba posledně jmenovaní jsou také členy Béla Ágoston Quartetu, který se v Divadle 29 představí v rámci cyklu koncertů madarského jazzu v listopadu.

  Koncert je uváděn v rámci projektu Jazzconnexion za podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

  Vstupné: 120 Kč. studentské 90 Kč
  www.myspace.com/grencsokollektiv
  www.grencso.hu

  Grencsó Kollektív: Under 7 locks
  Grencsó Kollektív: Yerevan


  ISTVÁN GRENCSÓ BIO KOLLEKTÍV

úterý 16. října 2007 v 18 hod.

 • THEATER PASST : Dívka s kamennou sukní (D)

  Text, scénická malba, vypravěč: Silke Kruse
  Režie a hudba: Gert Engel
  Vypravěčka: Věra Říčařová j.h.
  Spolupráce: Martina Kloepfer-Schaak

  Pohádkový příběh berlínského divadelního souboru Theater Passt pojednává o tom jak na zemi započal život. Na zemi byly jen kameny, nic jiného. Až jednoho dne se objevila bájná bytost, která přežívá v mysli lidí do dneška. Tak začíná příběh dívky s kamennou sukní. Vypráví o tom, jak se objevila, coby první člověk na světě, a jak se to seběhlo s její sukní z kamene.

  Výtvarnice Silke Kruse maluje a vypráví na scéně tento příběh. Obrazy během představení vyvstávají před diváky, mění se, mizí a přetvářejí se v nové. Toto vše je doprovázeno hudbou Gerta Engela , která vychází z elementárních materiálů, a pomocí jednoduchých melodií a rytmů umocňuje náladu obrazů. Theater Passt přizval ke spolupráci na představení českou loutkoherečku Věru Říčařovou , která spolu s  Františkem Vítkem patří k nejvýznamnějším představitelům moderního českého loutkového divadla.

  Představení je vhodné pro diváky od 6 let.

  Představení pořádá o. s. Terra Madoda ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu Ostrovy v pohybu za podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

  THEATER PASST

  Vstupné dospělí 60 Kč, děti 30 Kč
  www.silke-kruse.dečtvrtek 18. října 2007 ve 20 hod.

 • NANOHACH (CZ) & Ioana Mona POPOVICI (Rumunsko):
  Portrét / Portrait


  Je hluchý. Ohluchnul, protože na něj léta řvali.
  Teď sleduje ostatní, jakoby se díval na němý film.
  Ostatní oněměli z neustálého řvaní. Křičí němě dál.
  Toho dne by jim vše vysvětlil, ale omdlel, než stačil cokoliv říct.

  Portrét – několik příběhů o vině, nedostatku odpuštění a vztazích plných obviňování.

  námět, koncept, choreografie Ioana Mona POPOVICI
  tvorba a interpretace Anna CAUNEROVÁ, Lea ČAPKOVÁ, Miroslav KOCHÁNEK, Honza MALÍK, Marta TRPIŠOVSKÁ
  scénografie Peter SMETÁČEK
  kostýmy Mariana JAMNÍKOVÁ
  světelný design Jan BENEŠ-McGADIE
  produkce Honza MALÍK & NANOHACH o.s. Koproducenti představení: divadlo Ponec&Tanec Praha o.s., Terra Madoda o.s. a divadlo 29 Pardubice


  Projekt rumunské choreografky Ioany Popovici a taneční skupiny Nanohach získal letos nejprestižnější tuzemské ocenění za tanec Cena Sazky 2 007 v kategorii „Objev v tanci” a Cenu Sazky v za interpretaci obdržela Anna Caunerová . Představení této jedné z nejatraktivnějších českých tanečních skupin bylo realizováno v koprodukci s Divadlem Ponec, o.s. Terra Madoda a Divadlem 29. V Divadle 29 také představení během léta 2 006 vznikalo v rámci rezidenčního pobytu Nanohach v Pardubicích.

  Z tisku:
  „...sofistikovaný humor, jako z Dostojevského dílny.“
  Nina Vangeli / Taneční Zóna, zima 2006 

  „...působivá studie plná kontrastů, po kterých tuhne krev v žilách.“
  „ Portrét nešetří ničím, ani hloubkou, ani humorem, který je tak černý, že si na něj musíte chvíli zvykat.“
  Hartmut Regitz / Ballet Tanz International                                           
  Ioana Mona Popovici (*1975) - choreografka a tanečnice
  Studovala na baletní škole Floria Capsali v Bukurešti. V letech 1994-1998 navštěvovala kursy na Universitě divadelních a filmových umění v Bukurešti. V roce 2000 vytvořila choreografii ve filmu Dracula :The Prince of Darkness, režie:Joe Chapelle. Jako tanečnice spolupracovala mj. se Sarah Bild, Frederique Lescure, Karine Ponties, Vava Stefanescuem, Petrem Tycem a Charlesem Linehanem. Je autorkou mnoha choreografických děl: "Chůze v kruhu"(1996), "Odnikud všude" (1997), "Vnější práva"(1999), "Buy a soup get one for free"(2001), "Requiem for a dog"(2002), "Židle"(2003), "Vzdálené ráje"(2005).

  Kritika cení její choreografickou původnost a neotřelost, autorské přesvědčení a koncentraci. Divákům nabízí emociálně silnou a technicky precizně artikulovanou výpověď. Již třikrát na základě tohoto zařadil prestižní evropský časopis Ballet-Tanz Popovici mezi “Young choreographer to watch” - “Mladé choreografy, jejichž dílo je dobré vidět”.

  Představení pořádá o.s. Terra Madoda ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu Ostrovy v pohybu. Tento projekt je realizován  za podpory  MK ČR, statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.

  Vstupné: 100 Kč
  www.nanohach.cz

  Portrét / Portrait

sobota 20. října 2007 ve 20 hod.

 • ZORT (ARG)
  FRIKSTAILERS
  (ARG)

  Skupinu Zort tvoří trojice argentinských hudebníků (Andres Oddone, Andrés Zunino a Adrián Bertol), kombinujících elektronickou hudbu (sampling, syntezátory, DJing) se vstupy živých nástrojů a videoprojekcí. Zort vznikli v Córdobě v roce 1998. Ve stejném roce skupině vyšlo také první, breakbeatem a triphopem inspirované album nazvané Anillo Saturiano. Druhé album Retornar de las mareas z roku 2001 je již žánrově pestřejší a odráží se na něm zkušenosti Zort ze spolupráce s dalšími umělci z pestré cordobské scény. Jejich zatím nejnovější albový počin s názvem Más Poco (2003) je charakteristický skládáním a kombinováním nejrůznějších audio a video záznamů z oblasti současného mediálního světa (televizní a rozhlasové interview a záznamy, field recordings, home movies atd.). Tyto atributy současné mediální reality jsou však přenášeny do zcela jiného kontextu, přeformulovávány, poetizovány, parodovány a nahlíženy z jiné perspektivy. Vydání alba podpořili Zort evropským turné, v rámci něhož se v roce 2003 objevili i v České republice. V roce 2004 se pak 17 skladeb skupiny stalo součástí soundtracku k filmu Auf der suche nach... režiséra Alejandro Cardenase (film byl natočen pro německou stanici ZDF). Skupina se věnuje také příležitostnému remixování spřízněných projektů (Jorge Haro, Jaime Sin Tierra …). V roce 2005 vystoupili Zort v Divadle 29 v rámci festivalu Fade In. Nové album Nublado con sol by mělo vyjít ještě letos.

  Hudební produkce Zort je postavena na čistě elektronickém základě, v němž se mísí prvky nejrůznějších hudebních stylů jako noise, electro, ambient, clicks´n´cuts nebo breakbeat s výraznými melodiemi. Specifickou atmosféru vystoupení Zort dotváří použití zpěvu, živých nástrojů (klarinet, příčná flétna) a původní videoprojekce. Do České republiky přijedou Zort v rámci svého podzimního turné po Evropě. Vystoupí zde exkluzivně pouze v Divadle 29.

  Společně se Zort zavítají poprvé do ČR jejich argenštínští souputnící Frikstailers. Projekt Rafaela Caivana a Lisandro Sona je velmi energickou, osobitou směsí dancehallu, cumbia, reggaetonu, hip hopu, funku, house a techna. Frikstailers vydávají svoji hudbu na mexicko-argentinském labelu Pino , který se orientuje na latinskoamerickou electro-fusion music.

  Koncert je uváděn v rámci projektu Electroconnexion 2007 za podpory Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

  ZORT

  vstupné 120 Kč, studentské 90 Kč
  www.zort.com.ar
  www.myspace.com/frikstailers  

  Zort: Gritito
  Frikstailers: Foonkie Boogieúterý 23. října 2007 ve 20 hod.

 • TRES HOMBRES (A)

  Harald Kräuter – tenorsaxofon, zpěv
  Paul Ahorn – bicí, zpěv
  Marcel Ploner – baskytara

  Rakouské trio Tres Hombres není na hudební scéně žádným nováčkem. Kapela, která se po několika letech hraní s klávesami vrátila k nástrojovému obsazení saxofon, baskytara a bicí nástroje, brázdí po klubech a festivalech se značným úspěchem již více než deset let. Muzikantská upřímnost a zcela zničující nasazení tria totiž převálcuje každého, kdo se prozatím nesetkal s tak razantní směsicí jazzu, funku a rocku. Originální názor kapely na hudební tvorbu je natolik podmanivý, že oslovuje i ortodoxní příznivce jazzového mainstreamu, kteří jsou schopni velmi rychle zapomenout na potřebnou brilantní techniku a harmonickou dokonalost moderního jazzu. Vydatná porce originálního jazzového punku nabízí extatické výkony saxofonového dadaisty a zpěváka Haralda Kräutera neváhajícího proměnit koncert ve velmi zábavnou show. Tres Hombres chtějí navíc skrze svoji hudbu vyprávět nejrůznější příběhy, jakoby svými „soundtracky" doprovázeli imaginární krátké filmy o nejrůznějších životních situacích, které do jejich hudby míchají grotesku, melancholii, smutek i humor. Kapela, která letos vydala své již šesté album s názvem Come on, v Divadle 29 odstartuje své podzimní turné po České republice. Tres Hombres tak svými soundtracky o síle tajfunu zasáhnou celkem 19 českých, moravských a slovenských měst.

  Koncert je pořádá Divadlo 29 v rámci projektu Jazzconnexion, který je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice. Koncert se koná v rámci projektu Jazz do regionů (www.jazzdoregionu.cz) za finanční podpory Stredoeurópskej nadácie a společnosti SLOVNAFT, a.s.

  Vstupné: 100 Kč, studentské 80 Kč
  www.treshombres.at

  Tres Hombres: Die Schausteller
  Tres Hombres: Come on


  TRES HOMBRESsobota 27. října 2007 ve 20 hodin

 • MR. TZIG (FR)

  Vystoupením francouzské kapely Mr. Tzig pokračuje série koncertů francouzské alternativní hudby pořádaná ve spolupráci s Alliance Francaise Pardubice , která v minulosti přinesla koncerty skupin Slonovski Bal, La Varda , Sergent Pepére, Fantazio, Les Touffes Kretiénnes nebo Rageous Gratoons.

  Sedmičlennou formaci Mr. Tzig lze zařadit do okruhu temperamentních francouzských kapel s kočovným duchem, které si s chutí přivlastňují folklór a zvyky kultur, s nimiž se setkávají při svých nomádských cestách. Hudebně se hlásí nejvíce k cikánské hudbě, rocku a městskému folklóru okořeněném navíc špetkou kabaretu, balkánu, salsy, reggae nebo i rapu.

  Koncert pořádá Alliance Francaise Pardubice ve spolupráci s Divadlem 29.

  vstupné: 100 Kč

  www.myspace.com/mistertzig

  Mr. Tzig: Mr. Tzig
  Mr. Tzig: La Tete sous L´eau

  MR. TZIG29. říjen - 1. listopad 2007

 • KARNEVAL ROZMANITOSTI

  Festival v rámci projektu společnosti Člověk v tísni Rovnost je cool se vztahuje k právě probíhajícímu Evropskému roku rovných příležitostí pro všechny, jehož hlavním cílem je širší osvětová kampaň a boj proti diskriminaci na základě pohlaví/genderu, sexuální orientace, etnického původu, věku, zdravotního postižení, víry a náboženského vyznání.

  Filmové dokumenty s debatou, sociální spoty, hudba, doprovodný program.


  KARNEVAL ROZMANITOSTI

  Pořádá: Člověk v tísni – společnost při České televizi, o.p.s. a Divadlo 29. Spoluorganizátoři: SKP – CENTRUM, KOS 29

  Festival je realizován ze státního rozpočtu České republiky a spolufinancován Evropskou unií v rámci realizace Evropského roku rovných příležitostí pro všechny (2007) – směrem ke spravedlivé společnsoti v České republice.


  PROGRAM:


  Pondělí 29.10.

  18.00 zahájení festivalu Karneval rozmanitosti
  18.30 Černobílá škola v Little Rock / USA / 2007 / 70 min.
  19.45 debata k filmu (+ téma: „odlišnost“ a diskriminace na základě etnického původu)
  21.00 večer v romském stylu: hudba ROMANO JILO (Bruntál), ochutnávka romských specialit …

  Úterý 30.10.

  16.30 Teď jsem volná / Izrael / 2006 / 50 min.
  17.20 debata k filmu (+ téma ageismus > stereotypizace a diskriminace na základě vysokého věku x důstojné a aktivní stáří)
  18.30 Dvě matky a otec / Austrálie / 2006 / 52 min.
  19.30 debata k filmu (+ téma: „odlišnost“a diskriminace na základě sexuální orientace, pojetí rodiny, registrované partnerství)

  noční kino > Klub 29
  20.45 Paper Dolls / Izrael, Švýcarsko / 2005 / 80 min.

  Středa 31.10.

  16.30 Risto a Mina / Finsko / 2006 / 74 min.
  17.45 debata k filmu (+ téma: „odlišnost“ a diskriminace na základě zdravotního postižení)
  19.00 Potížistky / Česká republika / 2006 / 52 min.
  20.00 debata k filmu (+ téma: diskriminace na základě genderu >> zastoupení a postavení žen v politice a ve veřejném životě)

  noční kino > Klub 29
  21.15 To všechno z lásky / Česká republika / 2004 / 27 min.
  21.45 debata k filmu (+ téma: diskriminace na základě pohlaví/genderu > domácí násilí)

  Čtvrtek 1.11.

  16.30 Děti islámu / Švédsko / 2006 / 75 min.
  17.45 debata k filmu (+ téma: „odlišnost“ a diskriminace na základě víry a náboženského vyznání, tradice – integrace – vzájemné soužití)

  20.00 koncert >> Ziriab

   

  Anotace k filmům

  Diskriminace na základě pohlaví/genderu

  Potížistky
  Věra Chytilová / Česká republika / 2006 / 52 min.

  Provokativní snímek režisérky Věry Chytilové představuje členky nově založené strany Rovnost šancí z celé České republiky. Jejich cílem je zvýšit počet žen v české politice, a to jak na komunální, tak na celostátní úrovni. Snímek nabízí výpovědi kandidátek této strany ze všech koutů země, různého věku, vzdělání, povolání i osobnostního zaměření, které každá po svém chtějí přispět k lepší a spravedlivější společnosti.

  To všechno z lásky
  Tomáš Kudrna / Česká republika / 2004 / 27 min.

  Film Tomáše Kudrny představuje příběhy tří žen, které se staly oběťmi domácího násilí. Jejich vyprávění jsou si v mnoha ohledech podobná. Na počátku byli jejich partneři milí a okouzlující, pak však přišla chvíle, kdy muž svou partnerku poprvé udeřil. Následovalo psychické ponižování i fyzické týrání, z něhož se ženy po dlouhou dobu nedokázaly vymanit. A to nejen proto, že jejich manželé svou agresi vydávali za projevy lásky, jak jim nahrává jeden z nejčetněji rozšířených stereotypů…

  Diskriminace na základě sexuální orientace

  Paper Dolls
  Tomer Heymann / Izrael, Švýcarsko / 2005 / 80 min.

  Přes den se starají o staré, nemocné lidi, především ortodoxní Židy, jednu noc v týdnu vystupují se svou show v telavivských nočních barech. Skupina Paper Dolls je složená z filipínských transsexuálů, s nimiž režisér Tomer Heymann vede velmi osobní rozhovory. Vzniká tak působivá koláž několika lidských osudů, v nichž se snoubí zdánlivě neslučitelný svět ortodoxních Židů a barových tanečnic.

  Dvě matky a otec
  Miranda Wills / Austrálie / 2006 / 52 min.

  Fiona a Kellie spolu žijí několik let a touží po dítěti. Stejnou touhu má také gay Darren, Fionin kolega z práce. Sepíší tedy smlouvu o společném rodičovství, provedou podomácku umělé oplodnění a za několik týdnů se již společně radují z Fionina těhotenství. Idyla ale netrvá dlouho – čím víc se blíží porod, tím více má Darren pocit, že ho chtějí obě přítelkyně z výchovy dítěte vyšachovat. Snímek sleduje dramatický vývoj vzájemných vztahů tohoto netradičního trojúhelníku tří milujících rodičů.

  Diskriminace na základě věku

  Teď jsem volná
  Gadi Kviatek / Izrael / 2006 / 50 min.

  Tyto ženy už ve svém věku od života mnoho nečekaly. Návštěva vnoučat, výtvarný kroužek a posezení s kamarádkami, to byly hlavní radosti jejich poklidného vdovského života. Kdyby jim někdo řekl, že za rok budou stát na divadelním jevišti a sklízet nadšené ovace publika, byly by se mu srdečně vysmály. A přeci – po počáteční nedůvěře a rozpačitých začátcích se stane divadlo a dramatické minipříběhy postavené na jejich osobních zážitcích pozdní mízou jejich životů.

  Diskriminace na základě zdravotního postižení

  Risto a Minna
  Mikko Keinonen / Finsko / 2006 / 74 min.

  Risto je od pasu dolů ochrnutý a od malička upoutaný na invalidní vozík, Minna měří jen něco málo přes metr. Společně tvoří šťastný manželský pár. Zatímco Minna se stará o domácnost a chodí na fyzioterapii, Risto pečuje o svůj vzhled a buduje si taneční kariéru. Čím větších úspěchů v tanci Risto dosahuje, tím více se vzdaluje od Minny... Snímek ukazuje, že i neobyčejní lidé mohou mít úplně obyčejné starosti.

  Diskriminace na základě etnického původu

  Černobílá škola v Little Rock
  Brent a Craig Renaudovi / USA / 2007 / 70 min.

  V září 1957 nastoupili za přítomnosti televizních kamer ke studiu na střední škole v arkansaském městě Little Rock první černí studující, které přihlížejícím davem provedla policejní ochranka. O padesát let později jsou ve třídách, na chodbách či ve školní jídelně k vidění Američani i Afroameričani – ovšem téměř bezvýhradně v jednobarevných skupinkách. A zatímco „bílí studující“ přijíždějí do školy v luxusních autech a po vyučování hrají golf, sociální zázemí „černých studujících“ je většinou mnohem horší. Zdá se, že rovný přístup ke vzdělání nespočívá jen v možnosti se na školu přihlásit…

  Diskriminace na základě víry a náboženského vyznání

  Děti islámu
  Bo Harringer / Švédsko / 2006 / 75 min.

  Snímek představuje šest mladých lidí, kteří přišli do Švédska z různých arabských zemí. Někteří vyznávají pravidla šaríji, někteří se proti islámským pravidlům bouří. Jeden je hiphoper, jiní považují hudbu za hřích. Někteří tvrdí, že žena musí poslouchat svého muže, někteří – nebo spíše některé – bojují za ženská práva. Film Děti islámu ukazuje, že není muslim jako muslim – stejně jako v jiných náboženstvích vstupují do výkladu života ve víře další kritéria, související s jejich vlastní identitou.


  jednotlivé vstupné na film s debatou: 40 Kč
  www.karnevalrozmanitosti.cz


© Divadlo 29, 2002-2007 | webdesign & web update: Divadlo 29