Program Divadla 29
Program Divadelního klubu

Divadlo 29
Dramaturgie
Vstupenky
Kontakt
Archiv
Dokumentace
Spolupracovníci
Sponzoři
Odkazy
 
Pardubice
ul. Sv. Anežky České č.p. 29

Program říjen 2002 - anotace

2-4 . říjen 2002

 • FESTIVAL ETHNO Pardubice 2002

  Festival se bude konat na Pernštýnském náměstí. V případě špatného počasí se program přesouvá do Divadla 29.

  Program festivalu:

  2. 10. v 18.00
  MUZIGA (ČR/Francie)
  GOTHART (ČR)
  KAPELA ZE WSI WARSZAVA (PL)

  3. 10. v 18.00
  ROMANI RUŽA (ČR)
  GULOČAR (ČR)
  IDA KELAROVÁ A ROMANO RAT (ČR)

  4. 10. v 18.00
  TSHIKUNA (ČR/Kongo/Gambie)
  NYABINGHI WARRIORS (ČR/Gambie)
  DUB-O-NET (ČR)

  Festival pořádá Otevřený klub Pardubice

  Vstup na celý festival zdarma !!!

10 a 11. říjen, čtvrtek-pátek (20.00 hod.)

 • -123min

  Dvojice koncertů k vydání nového CD skupiny.
  Skupina -123 min. svou historii začala psát v roce 1995, kdy kytarista Zdeněk Bína odešel z kapely Walk Choc Ice a spolu s bubeníkem Dominikem Tůmou začal ve svém volném čase jamovat na vlně jazzu, soulu a funku. Dlouhou dobu vystupovali jen takto ve dvojici, až v roce 1997 se k nim přidal baskytarista Fredrik Janáček (dříve Sluníčko, Sluneční orchestr). Minuty se postupně stávají velmi žádanou klubovou kapelou. Pár měsíců před nahráváním debutové desky v roce 1999 odchází Dominik Tůma a na jeho místo usedá Vašek Zíma. V této sestavě pak vychází dlouho očekávaná deska nazvaná Shooba Dooba a koncerty skupiny nabývají ještě více na objemu i návštěvnosti. Následující rok také přichází ocenění od Akademie populární hudby ve formě sošky anděla za Objev roku 1999. Kapela je, dá se říci, na permanentním turné, které snad nevynechá jediný sál v České republice, ale zavítá také na Slovensko a v hojné míře i do Polska. V květnu 2000 dochází opět ke změně na bubenickém postu - Vaška Zímu nahrazuje Emil Valach (dříve Bára Basiková, Liquid Harmony) a za nedlouho se jde opět do studia. Album Try pak vychází na počátku roku 2001 a jenom potvrzuje fakt, že skupina patří k české hudební špičce.
  V současné době kapela odehraje až třináct koncertů měsíčně,v létě se zúčastnila všech významných, ale i menších hudebních festivalů, zároveň nahrála novou desku Home?, která vyšla v polovině září roku 2002.

  -123 min.

  odkaz: www.minus123min.cz
  vstupné: 120 Kč

18. říjen 2002, pátek (20 hod.)

 • TOMÁŠ ONDRŮŠEK - "Multipercussion"
  Sólový koncert předního českého perkusisty T. Ondrůška, který se bude skládat ze dvou částí. V první zazní skladby The Anvil Chorus amerického skladatele Davida Langa a To the Earth Frederica Rzewskiho (její součástí je hra na čtyři zvukové objekty a recitace úryvků z Homérovy Odysseje). Druhá část koncertu se bude skládat z Onrůškových vlastních skladeb a improvizací.
  Tomáš Ondrůšek studoval hru na bicí nástroje v Norimberku a Stuttgartu, kde byl členem Percussion Ensemble Stuttgart. Od roku 1991 zahájil řadu svých sólových vystoupení v mnoha evropských městech i na mezinárodních festivalech. Je zakladatelem mezinárodních kursů pro perkusionisty v Trstěnici u Poličky. Od roku 1996 je stálým členem Agon Orchestra. Byl členem bubenické skupiny Rasin Akirfa. Od r. 2001 vede oddělení bicích nástrojů na pražské AMU. Zabývá se i vynalézáním nových nástrojů (ragaphon, frezophon) a umí překvapivě rozeznít a hudebně uplatnit i různé netradiční objekty.

  TOMÁŠ ONDRŮŠEK

  vstupné: 60 Kč

24. říjen 2002, čtvrtek (20 hod.)

 • CANDY TIME (GB)

  Candy Time je kvartet, který prezentuje neobyčejnou kolekci moderního jazzu s překvapivě neotřelými úpravami skladeb od takových velikánů jazzové hudby jako jsou Miles Davis, John Coltrane či Theleonius Monk. Na jejich debutovém albu jsou kromě vlastních skladeb i dvě geniálně kompozičně upravené irské balady. Candy Time tvoří hudebníci, kteří se svým hudebním umem a fantazií řadí bez nadsázky k světové špičce:
  Kytarista James Woodrow pohybující se jak v jazzovém světě tak i ve světě klasické hudby. Spolupracoval s kapelami typu např: Just East of Jazz, The Gavin Bryers Ensemble, Incantation, the London Simfoniette, Icebreaker a mnoho dalších. Jeho hra je neobyčejnou směsicí jazzu, klasické hudby, rocku a blues. Jako klasický hudebník se podílel na řadě divadelně-tanečních projektů. Byly to např. soubory Merce Cunnigham, Richarda Alstona či Slobhan Jayasingh.
  Saxofonista Tim Holmes je jedním z nejvíce vyhledávaných saxofonistů ve Velké Británii. Vystupoval s Loose Tubes a Itchy Fingers a je řádný člen London Sinfonietta, Lontano a nahrává s nejvýznamnějšími Londýnskými orchestry.
  Phill Scragg (baskytara) vystupuje s Gail Thompson Big Band, Just East Of hazz, Kelvin Christiane, Sax Appeal a Clare Hirst. V minulosti pracoval např. s Dudu Pukwana a s Robertem Plantem.
  Chris Baron (bicí) nahrává v Londýnských studiích hudbu pro filmy, TV a rádio. Z jeho nynějších aktivit stojí za zmínku spolupráce s Quincy Jones, Johnny Dankworth, Larry Addler, Simon Rattle, The London Sinfonietta a The Jazz Percussion Quintet.
  vstupné: 100 Kč

  Candy Time

25. říjen 2002, pátek (20 hod.)

 • SKRYTÝ PŮVAB ČESKÉHO VIDEOKLIPU

  Projekce videoklipů hudebních skupin Dunaj, Deep Sweden, YLO-Afický Slon (režie: Martin Čihák), Mňága a Žďorp (režie: Petr Zelenka), MCH Band (režie: Maria Procházkova), V.T. Marvin, Zuby Nehty (režie: Petr Slabý), Už jsme doma (r. Václav Kučera), Budoár staré dámy, a mnoha dalších. Ve většině případů jde o klipy, které proběhly v TV pouze v pořadu "60" nebo nebyly odvysílány nikdy.
  Komentář ohledně jejich vzniku, technologie a dalších zajímavostí z průběhu výroby: režisér a hudební publicista Petr Slabý.

  vstupné: 30 Kč

31. říjen 2002, čtvrtek (20 hod.)

 • JIŘÍ KONVRZEK + TŘETÍ ZUBY

  Jiří Konvrzek je svérázný písničkář z Velvar, který provozuje hudbu natolik specifickou, že lze bez přehánění mluvit o menšinovém žánru. Díky svému chraplavému zpěvu, hře na vlastnoručně vyrobené nástroje a především naivní poetice svých veršů je Konvrzek zcela ojedinělou a neopakovatelnou postavou zdejší "alternativní" hudební scény. Hudební kritika ho řadí do společnosti harmonikáře Jima Čerta, pražského písničkáře Václava Koubka nebo brněnského hudebníka a fyzického básníka Petra Váši. Konvrzkův projev osciluje někde na hranici alternativního folku, rocku, kramářské písně a insitního písničkářství pouličních flašinetářů z první republiky. Hudební publicista Jiří Černý označil Konvrzka za jednoho z nejlepších originálů české hudební scény posledního desetiletí.
  Jiří Konvrzek vystoupí se svou skupinou Třetí zuby, kterou dále tvoří baskytarista Petr Olejník a bubeník Jan Pydych.

  Kytky
  Mockrát

  foto: Konvrzek.jpg
  odkaz: www.indiesrec.cz/Artist.asp?ID=48
  vstupné: 70 Kč


Program na listopad 2002 najdete zde

 
© Divadlo 29, 2002 | webdesign & web update: 4004