Program Divadla 29
Program Divadelního klubu

Divadlo 29
Dramaturgie
Vstupenky
Kontakt
Archiv
Dokumentace
Spolupracovníci
Sponzoři
Odkazy
 
Pardubice
ul. Sv. Anežky České č.p. 29

Program září 2002 - anotace

13. září 2002 (20 hod.)

 • ALTERNATIVA 1995-1999

  Videoprojekce několika dokumentárních filmů natočených během konání mezinárodního hudebního festivalu Alternativa v letech 1995, 1997, 1998 a 1999.
  Ve dvou hodinových blocích uvidíte mimo jiné hudební skupiny Palinckx, Test Dept, Boo, Ivu Bittovou a Čikori, Pere Ubu, projekt Japanese New Music Festival, a mnoho dalších. Součástí projekce bude např. i dokument Kosmopolitní Praha s členy mezinárodních hudebních skupin Sing Sing a Metamorphosis.
  Autorem promítaných filmů je absolvent FAMU, režisér a hudební publicista Petr Slabý, který bude mít k projekci průvodní slovo.

  odkaz: www.alternativa-festival.cz
  Vstupné: 40 Kč
17 - 22. září 2002

Ostrovy neklidu

 • OSTROVY NEKLIDU - festival uprostřed města
  Zde jsou uvedeny pouze akce, které se budou oderhrávat přímo v Divadle 29. Podrobný program festivalu naleznete na www.divadlo.cz/ostrovy .
  Na koncerty, které budou probíhat v Divadle 29 je možno zakoupit permanentku v ceně 220 Kč.
18. září 2002, středa (20.30 hod.)
 • KAMPEC DOLORES (HU)
  Gabi Kenderési - zpěv, housle / Csaba Hajnóczy - el. kytara / Arpád Vajdovich - baskytara / Dongó Szokolay - sopránsaxofon, dudy / András Halmos - bicí
  Jedna z nejvýraznějších skupin maďarské nezávislé scény, kterou založili již roku 1984 kytarista Csaba Hajnóczy a zpěvačka Gabi Kenderési, která je považována (spolu s Martou Sebestyen) za nejoriginálnější maďarskou zpěvačku současnosti. Jejich tvorba je charakteristická pozoruhodnou kombinací maďarské lidové hudby a dalších vlivů etnické hudby celého světa s experimentálními rockovými, jazzovými a částečně i tanečními postupy. Kampec Dolores patří již mnoho let k ozdobám řady evropských festivalů. Za dobu své existence spolupracovali např. s Pere Ubu, Chrisem Cutlerem, Nico, Pavlem Fajtem a dalšími. Trio Kenderési-Hajnóczy-Vajdovich tvoří mj. i jádro skupiny Kiss Erzsi Music.

  A hajam,az arcom
  Egy róka szállt itt

  odkaz: kampec.bahia.hu

  Vstupné: 120 Kč


19. září 2002, čtvrtek (21.30 hod.)

 • V.R.M. - Václavek, Pařez, Dvořáček
  Ve skupině V.R.M. se sešli 3 hudebníci zdánlivě každý z jiného světa. Kytarista Vladimír Václavek (Dunaj, E, Rale, Klar), jazzový bubeník Miloš Dvořáček a René Pařez - kytarista, známý např. ze skupin Šarközi, Činna a spoluprací s Divadlem Vizita či s Teatrem Novogo fronta. Tvorba V.R.M. inklinuje nejvíce k písňové formě, do které však inplantuje nevšední hudební postupy ze všech žánrů. Mužeme ji označit za folk, alternativu, rock, jazz, ambientní hudbu, či cokoliv jiného, ačkoliv jejich písně se samy vzpírají každému z těchto pojmenování.

  vrm.mov

  odkaz: www.rock-jazz.cz

  Vstupné: 90 Kč

20. září 2002, pátek (17.30 hod.)

 • Divadlo ANTENA (CZ/DK): Popel/work in progress
  Ukázka z připravovaného představení Divadla Antena, které v průběhu srpna vznikalo v prostorách Divadla 29. Divadlo Antena je nezávislé divadelní uskupení, které tvoří dva stálí performeři - Helene Kvint (DK)
  a Petr Krušelnický - Krusha (CZ). Ke spolupráci na svých projektech oslovují i další české i zahraniční umělce. Jejich projekty nemají specifický tvar, pohybují se na hranici mezi experimentálním a nonverbálním divadlem. Jsou založeny na silném vizuálním výrazu, používají video, diaprojekci a originální světelný design.

  Divadlo Antena

  odkaz: www.kvint.dk
  Vstupné: 40 Kč

20. září 2002, pátek (21.30 hod.)

 • E-RAX & Petra Dolleman (GER/NL)
  Gert Jan Prins (NL) - FM modulátory
  Thomas Lehn (GER) - EMS syntezátor
  Peter van Bergen (NL) - computer, elektronika
  Petra Dolleman (GER) - videoanimace

  Tvorba těchto tří hudebníků, patřících k předním postavám mezinárodní hudební avantgardy, která se zabývá elektronickou hudbou, představuje umělecky zcela ojedinělou a individuální cestu v oblasti živě produkované elektronické hudby. V projevu E-RAX se kromě specifického používání různých elektronických a elektroakustických nástrojů nepochybně odráží i klasické hudební vzdělání jednotlivých protagonistů: Peter van Bergen je hráč na dechové nástroje, Thomas Lehn klavírista a Gert J. Prins bubeník a perkusista. Rozpětí zvukového spektra E-RAX sahá od podomácku vyráběné elektroniky (FM modulátory G. J. Prinse) přes analogovou syntezátorovou techniku 60. let (EMS SyntiA Thomase Lehna) až po současnou počítačovou techniku (počítač, sampler, digitální syntetizéry a procesory P. van Bergena). S těmito prostředky vytváří trio E-RAX překvapivě explosivní směsici nezvyklé hudby vznikající z originálního a nečekaného spojování, vrstvení a transformování rozličných zvukových materiálů. Vystoupení této skupiny bývají na jednu stranu syrově neuhlazená až expresivní, zároveň však i nečekaně subtilní ve specifickém používání zvukových smyček, šumů a velmi nezvyklých polyrytmických struktur. Od r. 2000 spolupracuje s E-RAX nizozemská videoumělkyně a filmařka Petra Dolleman.


  odkaz: www.gjp.info/infoerax.htm
  Vstupné: 90 Kč

21. září 2002, sobota (18 hod.)

 • NEJHODNĚJŠÍ MEDVÍDCI (Hr. Králové) - Chilliastra
  N.M. se v tomto představení vrátili ke svému etnografickému apetitu a vypravili se do soudobého Řecka, aby tu nalezli drama méně známého řeckého autora S. T. Gyrose, ujali se ho, uvedli ho do divadelního kontextu soudobých Čech a zeptali se společně s ním: Budou naši synové důstojnými dědici našich cílů?

  Nejhodnější medvídci

  odkaz: www.itam.cas.cz
  Vstupné: 40 Kč

22. září 2002, neděle (16 hod.)

 • Halka Třešňáková a spol.: Já vím, kdo jsi!

  Tři muži - tři životy - sedm dní - jedna hra.
  Miloš Lopatka, Matouš Bouda a René Lavička - tři muži, kteří žijí svůj život každý z nich osaměle a po svém, ale přesto dochází k setkání. Představení vzniklo v rámci projektu Kulturní léto Centrum Broumov jako výsledek divadelně hlasové dílny pod vedením H. Třešňákové a B. Wieger. Koautoři a herci: Jakub Hradílek, Pavel Ondruch, Jan Bárta.

  Vstupné: 40 Kč

22. září 2002, neděle (17.30 hod.)

 • Hana Voříšková + Helena Vedralová: Kde, lásko, kdes byla?

  Lidová poezie v obrazech a písních. Dvoje housle, hodně písniček a všelijaké malé a ještě menší pohyblivé obrázky. Představení může shlédnout jen omezený počet diváků (max. 40), proto neváhejte..

  odkaz: www.retis.cz/muziga

  Vstupné: 40 Kč

22. září 2002, neděle (20 hod.)

 • EVAN PARKER TRIO (GB/USA)

  Evan Parker (GB) - saxofony
  Greg Goodman (USA) - piano
  George Cremaschi (USA) - kontrabas

  Saxofonista Evan Parker patří k evropské špičce ve hře na tento nástroj a je považován za fenomenálního improvizátora a tvůrce zcela nového saxofonového jazyka. Během své více než třicetileté hudební kariéry spolupracoval s téměř všemi významnými hudebníky moderního jazzu ( např. Anthony Braxton, Steve Lacey, Marilyn Crispell, Peter Brotzmann atd.) a natočil více než 150 nahrávek. M.j. v roce 1999 nahrál desku The Promise spolu s Thurstonem Moorem ze skupiny Sonic Youth. Bývá označován za nejinspirativnějšího saxofonistu od dob Johna Coltranea. Jeho spoluhráči jsou: Greg Goodman (jeden z nejuznávanějších pianistů západního pobřeží Spojených států, inovátor ve hře na preparované piano. Hrál mimo jiné s Johnem Zornem, Rova Saxophone Quartet, Derek Bailey, Henry Kaiser, atd.) a kontrabasista George Cremaschi, který spolupracoval například s Cecilem Taylorem, Davem Douglasem, Paulem Lovensem, Matsem Gustafssonem a mnoha dalšími. Tento koncert je jedním z pouhých tří vystoupení Evana Parkera v České republice (kromě Pardubic ještě Praha a Karlovy Vary).

  Scaling Residues
  Percolation Cluster

  foto: parker.gif
  odkaz: www.musicnow.co.uk/composers/parker.html

  Vstupné: 90 Kč

24. září 2002, neděle (19 hod.)

 • TÝDEN PRO DUŠEVNÍ ZDRAVÍ V DIVADLE 29

  Videoprojekce dokumentu o úzkostných poruchách z cyklu ČT "Diagnóza", poté bude následovat beseda s psychiatričkou MUDr. Jiřinou Kosovou.

28. září 2002, neděle (19 hod.)

 • TÝDEN PRO DUŠEVNÍ ZDRAVÍ V DIVADLE 29

  Videoprojekce pořadu o schizofrenii, poté beseda s psychiatry MUDr. Filipem Španielem (Psychiatrické centrum Praha) a MUDr. Petrem Hejzlarem (Psychiatrické oddělení Nemocnice Pardubice).

Program na říjen 2002 najdete zde


 
© Divadlo 29, 2002 | webdesign & web update: 4004