Program Divadla 29
Program Divadelního klubu

Divadlo 29
Dramaturgie
Vstupenky
Kontakt
Archiv
Dokumentace
Spolupracovníci
Sponzoři
Odkazy 
Pardubice
ul. Sv. Anežky České č.p. 29


Program červen 2004 - anotace

3 - 5. června 2004

 • OSTROVY / ISLANDS
  … festival uprostřed města …
  (Příhrádek, Sýpka, Divadlo 29 - Pardubice)


  VSTUPNÉ NA CELÝ FESTIVAL ZDARMA !!!
  Festival probíhá v rámci akce "Pardubice Evropě" pořádané Statutárním městem Pardubice .Čtvrtek 3. června (Sýpka + Příhrádek)
 • 19 hod:
  PAVEL FAJT & AUTOPILOTE
  (CZ/Kongo)

  Nové seskupení kolem Pavla Fajta a jeho projektu Drumtrek. Rytmická smršť! Spojení akustických a elektronických zvuků, groove, DJingu, afrického zpěvu a perkusí.
  Přední český bubeník Pavel Fajt, známý spoluprací s I. Bittovou, St. Borisovou, zakládající člen skupin Dunaj, Pluto, Ladakh, Slet bubeníků, přichází se svou novou skupinou Autopilote, která navazuje na Fajtův projekt Drumtrek. Skupina se charakterizuje jako akustická verze taneční hudby, s prvky world music či bigbítu. Ve skupině se sešli hudebníci se zkušenostmi z worldmusic, rocku, ethna, techna, drum´n ´bassu. Vedle Pavla Fajta v Autopilote působí Elvis Kittiti z Konga - člen skupin Tshikuna a Slet bubeníků, který hraje na různé africké nástroje a perkuse a ve skupině Autopilote má na starosti i zpěv, dále přední český d´n´b DJ DJ Sayko a Onehalph, člen projektu Radium N.F.O., který obsluhuje sampler a bicí.

  www.fajt.cz

  PAVEL FAJT
 • 20 hod:
  TEREZA GEORGIEVOVÁ & SANGRE DANS

  Držitelka Pocty festivalu Next Wave osobnost roku za dosaženou metu úderného tanečního industriálu Tereza Georgievová představí performanci, v níž kombinuje fyzické herectví, tanec a akrobacii.

  TEREZA GEORGIEVOVÁ & SANGRE DANS
 • 21 hod:
  KAMPEC DOLORES + ISTVÁN GRENCSÓ
  (Hu)
  Jedna z nejvýraznějších skupin maďarské nezávislé scény, kterou založili již roku 1984 kytarista Csaba Hajnóczy a zpěvačka Gabi Kenderési, která je považována (spolu s Martou Sebestyen) za nejoriginálnější maďarskou zpěvačku současnosti. Jejich tvorba je charakteristická pozoruhodnou kombinací maďarské lidové hudby a dalších vlivů etnické hudby celého světa s experimentálními rockovými, jazzovými a částečně i tanečními postupy. Kampec Dolores patří již mnoho let k ozdobám řady evropských festivalů. Za dobu své existence spolupracovali např. s Pere Ubu, Chrisem Cutlerem, Nico, Pavlem Fajtem a dalšími. S Kampec Dolores vystoupí maďarský jazzový saxofonista István Grencsó.

  KAMPEC DOLORES

  www.kampecdolores.hu

Pátek 4. června (Divadlo 29)
 • 18 hod:
  DEN DNA - hradecké divadlo a jejich hosté

  Další z invazí hradeckých (nejen) divadelních skupin DNO a Nejhodnější Medvídci. DNO - funkčně mladší, ale již celostátně proslavené a přitom neustále až obludně hýřící energií. Medvědi přece jen funkčně o něco starší, ale stále v plné síle. DNO předvede ze svého repertoiru tyto kusy: Bomba, Anatomie, Stop, -365 vteřin, (Z)spátky domů, Dr. Kraus. Poté vystoupí stále lepší "dnovská" hudební skupina E Pericoloso Sporgersi a Matija Solce ze Slovinska.
  Závěr večera bude nebude patřit nikomu jinému než Pekelným satanům. Pekelní satani, hudební skupina divadla Nejhodnější Medvídci, představí komponovaný hudební pořad se zpěvy různých medvědů aneb Levicová show pro více zpěváků (pravý Ur-punk, dvanáct písní hnutí odporu, Widerstandkämpfer in action, star total, a pozor: zpívají celé dvě rodiny!!!)

  PEKELNÍ SATANI

  www.divadlo.cz/dno
Sobota 5. června - odpolední blok (Sýpka + Příhrádek)
 • 13-15 hod:
  žonglérská dílna

  Pro příchozí, rodiče s dětmi, úplné začátečníky i pokročilé povede dílnu Adéla Kratochvílová.
 • 15 hod:
  DIVADLO LÍŠEŇ: Domovní rekviem

  Groteskní maňasová exhibice o životě a smrti v blahobytu konzumní společnosti. Temný loutkový thriller o našich společných vášních, sexu, násilí, brutalitě a hnusu, plný těch nejodpornějších a nejvzrušujících úchylek - prostě všeho, co nám dělá dobře. Hra se inspiruje tradicí maňáskového lidového pouličního divadla, vychází z jeho drsnějších, obhroublejších forem typu rakvičkárny a dále tento způsob jevištního vyjádření rozpracovává, vedeno úsilím o celistvé zobrazení temně groteskního pohledu na některá specifika současné civilizace. Na rozdíl od většiny současné maňáskové produkce se nejedná o tvorbu určenou dětem.

  DIVADLO LÍŠEŇ

  www.mujweb.cz/kultura/divadlo-lisen

 • 16 hod:
  JOSEF ČEČIL

  S harmonikářem a zpěvákem Pepíčkem Čečilem vejdete do světa pražských hospod nejnižší kategorie. Čečil je typická figurka Prahy, oblíbenec Bohumila Hrabala a umělců z jeho okolí (například Ivo Krobota, v jehož libeňských projektech vystupuje). Jako by se vynořil z Hrabalových knih - či ze světa hříšných lidí města pražského - taková je jeho muzika i způsob života. Hraje tulákům, bezdomovcům, ztroskotancům života, opilým hostům libeňských, žižkovských, ale i staroměstských hospod.

  MILAN HUGO FORMAN: Učené prase
  Kašpárek se objeví v příběhu Učené prase, inscenovaném a hraném nebratrem bří Formanových, Hugo Formanem. Kašpárek - stejně jako jeho italští a francouzští příbuzní - je často univerzálním sluhou vykazujícím českou statečnost
  a oddanost: "Pane, já bych pro vás život dal, kdybych věděl, že neumřu!"
 • 17 hod:
  ADÉLA KRATOCHVÍLOVÁ: Tančíček "Adušiadáši"

  Pohybově-žonglérská klauniáda pro děti i dospělé.

 • 18 hod:
  PETR VÁŠA - sólo

  Básník, skladatel, rocker, výtvarník, textař, performer, experimentátor s hlasovým, tělesným i výtvarným projevem. Již od svých patnácti let vystupoval v nejrůznějších hudebních skupinách. V roce 1985 založil kapelu Z kopce, později Ošklid. Celá 90. léta vystupuje především v sólových projektech tzv. fyzického básnictví. V roce 2000 se Váša vrací k "bigbítu" a zakládá skupinu Ty Syčáci. Váša neustále cestuje se svými sólovými představeními nebo se skupinou, občas vystavuje, natáčí pořady pro rozhlas a vede kurzy fyzického básnictví.

  PETR VÁŠA

  www.petrvasa.cz
 • 15-19 hod:
  HANA VOŘÍŠKOVÁ: loutkové divadlo jednoho diváka

  Písničkový automat. Nevelké loutkové divadélko pro jednoho diváka, vstupné jedna mince.
Sobota 5. června - večerní blok (Sýpka + Příhrádek)
 • 19 hod:
  MANGO A BANÁNY

  Koncert mladé pardubické jazz-coreové skupiny.

  MANGO A BANÁNY

  mangoabanany.wz.cz
 • 20 hod:
  Žongléři, fireshow …

  Žonglérské vystoupení s ohni.

 • 21 hod:
  ATARES
  (Cuba/Rus/CZ)
  Nový objev české world music! Havanský zpěvák a kytarista Frank Hernandéz, ruský kytarista Boris Gagloev a dva češi - to jsou Atarés. Kombinují latinské prvky s jazzem a funky, ale klidně i příměsí fůze typu Manu Chao. Kapela se orientuje na latinsko-americkou a kubánskou hudbu, v repertoáru má skladby jak vlastní tak i převzaté (např. Los Lobos, Gypsy Kings, Buena Vista Social Club atd.). Frontmanem souboru je Frank Hernández, zpěvák a hráč na akustickou kytaru. Frank se narodil roku 1967 v Havaně. Hudební vědomosti získával u předních kubánských hudebníků, známých např. i z projektu Buena Vista Social Club. Dále ve skupině Atarés vystupuje ruský kytarový virtuos a skladatel Boris Gagloev, který s různými projekty účinkuje na evropských pódiích. Kapelu doplňují baskytarista Rostislav Máca a bubeník Marian Petržela, oba s bohatou minulostí skupin rockových i jazzových.

  ATARES (Cuba/Rus/CZ)
Sobota 5. června - noční blok (Sýpka)
 • 23 hod:
  EL RAKS SÁ-EL: břišní tanec

  Tanec skupiny El Raks Sá-el čerpá z kabaretního, orientálního folklórního a new tribal stylu. Tančí s mečem, šátky a ohněm. El raks Sá-el používá ve svých vystoupeních skupinovou choreografii i improvizaci. Skupina působí v Brně pod vedením americké lektorky a tanečnice Bri Hurley, která má dlouholeté zkušenosti s orientálním tancem.


Čtvrtek 10. června 2004 ve 20 hod.
 • JIŘÍ MAZÁNEK - koncert akustické hudby
  (sitár, arabská loutna, citery, bambusové flétny, indické harmonium, tánpúra, kytara, tibetské mísy, etnické bubny, alikvotní zpěv)

  Jiří Mazánek se technickou vyspělostí i mírou hudebního citu řadí mezi přední české interprety world music. Již v mládí jej inspirovali možnosti improvizace, které pak směrovaly jeho tvorbu k svobodnému vyjádření. Pevný základ získal mnohaletým výcvikem, tvůrčí cit tříbil spolu s Karlem Babuljakem a Vlastislavem Matouškem, umělecky vyspěl pod vedením světového sitáristy Roopa Vermy. Pobytem v jižní Indii se upevnil v tradičních technikách zpěvu a hře na strunný nástroj tánpúru.
  V sólových vystoupeních a při hudební spolupráci /Relaxace, Alikvotní 4, Extatic Trans Music/ je patrná snaha o tvůrčí objevování různých hudebních přístupů. Sahá až k počátku západní kultury, inspiruje se Indií, blízkým Východem, původní lidovou hudbou. Jiří Mazánek si hraje s mnohotvárným základem, prozkoumává jej a přetváří, nalézá soulad i oživující odlišnosti. Pokus o citlivý experiment uskutečňuje prostřednictvím řady akustických nástrojů z celého světa. Doprovází ho zpěvem, používá techniku alikvotního zpěvu. Klade důraz na co nejvyšší kvalitu zvukového přednesu. Jiří Mazánek pravidelně koncertuje doma i na zahraničních festivalech, podílí se na realizaci osobitých hudebních
  a literárních pořadů (spolu s I. Angelovem, A. Strejčkem, J. Krčkem, M. Friedlem) a jako etnomuzikolog je autorem mnoha tématických poslechových pořadů etnické, meditační i klasické hudby pod názvem Hlas ticha. Působí také jako hudební publicista (Dotek, ČRo 3 Vltava, ČT2).

  music.taxoft.cz/jiri_mazanek
  Vstupné: 80 Kč


Neděle 13. června 2004 v 17 hod.
 • POKLADY SRDCE

  Benefiční tanečně divadelní představení TK XANADA pro Asociaci Dětských domovů Trutnov na Webrovce.

  webrovka.cz
  Vstupné neomezené - min. výše 70,- Kč


Středa 16. června 2004 ve 20 hod.
 • FACING WEST TRIO (CZ/Švédsko)
  Rudy Horvat - elektrická a akustická kytara
  Tomáš Mohr - bicí, perkuse
  Ulf Gjerdingen - baskytara

  Facing West Trio založil roku 2002 bubeník Tomáš Mohr, švédský baskytarista Ulf Gjerdingen, kteří se potkali během studií na ostravské Jamu a kytarista Rudy Horvat (jinak též člen ostravské jazzové skupiny Gizd Q). Tato velmi nadějná česko-švédská kapela se zabývá jazzovým stylem zvaným fusion. Hraje výhradně vlastní tvorbu, ve které se prolíná hned několik stylů (moderní a alternativní jazz, latin, rock, funkjazz). Facing West Trio má na svém kontě již dvě CD. Druhé z nich s názvem Long The Way To Back bylo natoceno v lednu toho roku a slavnostně pokrtěno v ostravském klubu Parník známým hudebníkem a baskytaristou skupiny - 123 min. Fredrikem Janáčkem. Skupina si postupně získává příznivce i mimo Moravu. Neděje se tak pouze prostřednicvím klubového hraní. Letos bude dokonce koncertovat na dvou významných českých festivalech - Colours of Ostrava a na Jazz Goes To Town, největším jazzovém festivalu v ČR.
  Koncert je uváděn v rámci projektu Jazzconnexion, který je realizován za podpory Statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.


  FACING WEST TRIO

  Shopping Punk
  B4 & After

  www.jarnemec.com/fw3
  Vstupné: 70 Kč


  Program na září 2004 najdete zde
 
© Divadlo 29, 2002-04 | webdesign & web update: 4004