Program Divadla 29
Program Klubu 29

Vstupenky
Kontakt
Archiv
Divadlo 29
Dramaturgie
Projekty
Dokumentace
Spolupracovníci
Sponzoři
Odkazy
Myspace


 
Pardubice
ul. Sv. Anežky České č.p. 29


Program na květen 2007 - anotace


středa 2. květen 2007 ve 20 hod.

 • Michel DONEDA + LE QUAN NINH (FR)
  Yoko HIGASHINO + Michal MARIÁNEK: AntiGravity
  (CZ/JAP)

  Během jednoho večera dojde v Divadle 29 k ojedinělému setkání dvou mezinárodních uměleckých projektů, jejichž společným jmenovatelem je improvizace. V první části večera vystoupí japonská butó tanečnice a performerka Yoko Haganishi doprovázená živou elektronickou hudbou Michala Mariánka . Uvedou zde představení AntiGravity , které vzniklo v loňském roce z jejich společného tvůrčího pobytu ve Francii pro prestižní mezinárodní festival Park In Progres 3.

  Druhá část večera bude patřit dvěma významným osobnostem evropské alternativní hudby a světově proslulým mistrům volné improvizace, kteří se pohybují napříč žánry: francouzskému saxofonistovi Michelu Donedovi a ve Francii žijícímu perkusistovi vietnamského původu Le Quan Ninhovi . Vedle Pardubic vystoupí tito dva velcí hudební improvizátoři pouze v pražském kině Aero.

  Tento dvojprogram v Divadle 29 je unikátní v několika bodech. Pardubický koncert Michela Donedy a Le Quan Ninha bude jejich vůbec prvním vystoupením v České republice, projekt Antigravity bude mít v Pardubicích českou premiéru a obě dvojice se společně setkají pouze na scéně Divadla 29. Na závěr není vyloučena ani společná improvizace všech umělců.


  MICHEL DONEDA & LE QUAN NINH (FR)

  Dvojice neúnavných dobyvatelů sónického universa, sopránsaxofonista Michel Doneda a perkusionista Le Quan Ninh patří k renomovaným a světově proslulým hudebníkům ceněným jak publikem a organizátory hudebních festivalů tak i kritikou a nejrůznějšími hudebními vydavatelstvími.

  Dnes jeden z nejrespektovanějších hráčů na soprán saxofon Michel Doneda (1954) je samouk. Na jeho prvních nahrávkách z počátku 80. let je ještě patrný silný prakerovský vliv, ale sledujeme-li další etapy vývoje jeho hry na následujících téměř padesáti albech, setkáme se s naprosto osobitým přístupem. Svým sopránsaxofonem prolíná abstrakce, neobvyklé zvuky a nápady a vytváří z nich konkrétní, soudržný projev, který podněcuje imaginativní účast posluchače. Využívá minimalistických, neokázalých, ale efektivních pohybů rtů, které umí proložit důrazným zakousnutím do plátku, aby kromě jemných zpěvavých tónů zaznělo i kvílení. Saxofon slouží Donedovi jako nástroj pro předvedení oslňujících nápadů vedoucích ke spuštění posluchačovi imaginace. Doneda hrál snad kromě Antarktidy na každém kontinentu a jeho desky se vydávají od domovské Francie přes Skandinávii, USA a Kanadu až po Japonsko. Vystupuje nejen s muzikanty napříč celou světovou improvizační scénou, ale i s divadelníky, tanečníky nebo básníky.

  Spolu s perkusionistou Le Quan Ninhem koncertují a nahrávají alba již více než 20 let. V ovládání zvuků je mistrem i Le Quan Ninh , hráč na horizontálně položený velký buben, který jako pracovní plocha umožňuje přístup ze všech stran, všemi představitelnými způsoby a za použití standardních (paličky, metličky, gongy, činely, smyčec, provázek, bambusové tyčinky atd.) i nestandardních objektů, mezi nimiž hraje roli i hliníkový plech, podlaha pódia či vzduch. Kovové nástroje v kontaktu s napjatou kůží anebo smyčec jemně popotahovaný přes různé objekty, vytvářejí širokou paletu zvuků včetně takových, jež si běžně s perkusemi nespojujeme. Ninhovo neuvěřitelně citlivé ucho, mnoha lety vycvičená preciznost a imaginativní vnímání zvuku ve spojení s jeho osobitou technikou hraní vytváří nesmírně bohaté a pohyblivé struktury, které při poslechu zastoupí celý orchestr a supermoderní počítač dohromady. Le Quan Ninh bude letos hlavní hvězdou na francouzském festivalu Musique Action (loni to byl Eugene Chadbourne), kde vystoupí  hned s několika svými projekty.

  Koncert je uváděn v rámci projektu Jazzconnexion 2007 za podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

  http://www.lequanninh.net
  http://puffskydd.free.fr/neda


  Yoko HIGASHINO + Michal MARIÁNEK: AntiGravity (CZ/JAP)

  Spolupráce japonské tanečnice a performerky Yoko Higashino a českého elektronického experimentátora Michala Mariánka přináší unikátní projekt plný dramatických tanečních kreací, roztříštěných rytmů a zvukových krajin. Tento projekt je založený na živém hudebním setu processingové elektroniky a na výjimečných pohybových schopnostech tanečnice reagovat svým tělem na improvizační zvukové podněty. Zhruba čtyřicetiminutové vystoupení tak slibuje neobvyklý zážitek z živé komunikace mezi dvěma vzdálenými kulturami, mezi hudbou a pohybem, mezi mužem a ženou. Spolupráce Michala Mariánka a Yoko Higashino vznikla jako kurátorský projekt pro mezinárodní festival Park In Progres 3 v Marly le Roi (Francie). Tento prestižní festival, na kterém se každoročně potkávají vybraní umělci z Evropy, Číny, Japonska a Argentiny, pořídájí Pépinieres européennes pour jeunes artistes.

  Yoko Higashino
  Žije a pracuje v Tokiu. Od roku 19 82 se věnuje tanci a baletu. V roce 19 95 založila taneční spolek „ Error System " a společnost „ Dance Company BABY-Q " zabývající se současným tancem, choreografií a taneční produkcí. V roce 2 004 získala v soutěži Toyota Choreography Award 2 004 cenu "Next Generation Choreograper ". Jako tanečnice účinkuje Yoko Higashino v několika projektech ve spolupráci s orchestrálními tělesy nebo s autory živě produkované elektronické hudby.

  Michal Mariánek
  Žije a pracuje v Praze. Od roku 1997 se věnuje digitálnímu umění. Pracuje v oblastech designu počítačových her, videoartu, zvukových instalací a hudby. Od roku 2 002 experimentuje s novými technologickými postupy DSP (digital signal processing) a jejich aplikace zejména na poli živě produkované elektronické hudby. Se sólovým projektem „Alfama“ vystupoval na řadě evropských hudebních a multimediálních festivalů.

  Představení Antigravity je uváděno v rámci projektů Cizinci v Čechách a Electroconnexion 2007 za podpory Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

  www.antigravity-experience.com
  www.baby-q.org/en/
  muteme.cz/?id=14

  HIGASHINO

  Vstupné: 120 Kč, studentské 80 Kč

čtvrtek 3. května 2007 ve 20 hod.

 • BAGGETTA/HLAVENKA QUARTET (USA/CZ/CAN)

  Mike Baggetta (USA) – el. kytara
  Patrik Hlavenka (CZ) – el. kytara
  Chris Jennings (CAN) – kontrabas
  Pavel „Bady“ Zbořil (CZ) – bicí

   Kytarista a skladatel Patrik Hlavenka patří k nemnoha osobnostem na tuzemské jazzové scéně, které se snaží nejít po vyšlapaných cestách a tvoří hudbu s výrazným autorským rukopisem a snahou odpoutat se od konvenčního pojetí jazzu. Jeho projekt S´aight a kapela Open Sextet patří vedle uskupení jako jsou Vertigo Quartet, NUO, Limbo nebo projekty Jaromíra Honzáka či Davida Dorůžky k tomu nejzajímavějšímu, co lze v Čechách ze současné jazzové hudby slyšet.

  Tentokráte si Patrik Hlavenka vyplnil svůj sen a pozval do České republiky newyorského kytaristu Mikea Baggettu, s nímž spolupracoval v dobách svých studií v USA a v Paříži žijícího kanadského kontrabasistu Chrise Jenningse . Sestavu doplňuje známý pražský bubeník Pavel „Bady“ Zbořil působící ve skupinách J.A.R. nebo František Kop Quartet.

  Tato mezinárodní formace, jejíž zvuk je postaven na kombinaci dvou různých kytar, hraje svěží autorský jazz okořeněný o prvky rocku, blues a folklóru. Repertoár kapely je z větší části tvořen skladbami obou kytaristů, které doplňuje několik kompozic jejich oblíbených hudebníků. Záměrem Patrika Hlavenky bylo navázat na spolupráci s Mikem Baggettou a sestavit kapelu, jejíž hudba je vedle perfektně zvládnuté techniky všech zůčastněných vedena především radostí ze hry samotné.

  Mike Baggetta – kytarista a skladatel působící především v New York City. Jeho hráčskou i skladatelskou excelenci dokazují ceny od IAJE, Berklee College of Music, New Jersey Jazz Society a East Coast Jazz Festivalu. Mike je všestranný kytarista a v současné době se věnuje především svému jazzovému quartetu. Koncertuje také v duu s kalifornským trumpetistou Krisem Tinerem. Kromě jazzu se zabývá i hrou na preparovanou kytaru.

  Chris Jennings je kanadský kontrabasista a baskytarista, skladatel a aranžér. Je lídrem vlastního quartetu, účinkuje v dalších pěti seskupeních a vystupuje také sólově se svých projektem pro akustický kontrabas. Chris žije od roku 2002 v Paříži, kde pravidelně vystupuje a učí také na Conservatory of Chelles. Mezinárodně koncertoval s umělci jako Rick Margitza, Nelson Veras, Mike Murley, Edgar Meyer, s komorním orchestrem FA7 a s ansámblem NEXUS.

  Pavel „Bady“ Zbořil se na české hudební scéně pomalu stává bubenickou legendou. Absolvent plzeňské konzervatoře působí na české scéně s předními kapelami napříč různými hudebními žánry. Mezi mnoha zmiňme alespoň funkovou formaci J.A.R., František Kop Quartet, Beata Hlavenková Trio nebo Miriam Bayle. Nahrával např. s Emilem Viklickým, Georgem Mrazem, či Christianem Roverem. Hrál se světovými jazzmeny jako jsou George Mraz, Benny Golson, Hank Jones a Roy Hargrove.

  Patrik Hlavenka je skladatel, aranžér a kytarista. V roce 2004 absolvoval University of Massachusetts v oboru „Jazzová kompozice a aranžování“. Je kapelníkem jazzové formace „OPEN SEXTET“, která byla v roce 2005 vítězem soutěže Jazz Under the Sky na švýcarském Montreux Jazz Festivalu. V roce 2004 vydal s Beatou Hlavenkovou autorské album S ' AIGHT. Spolupracoval s umělci jako Rich Perry, Ingrid Jensen, Ernie Watts, Eddie Daniels a Dave Berkman. Na české scéně hraje také s jazzovým triem Yvonne Sanchez.

  Koncert je uváděn v rámci projektu Jazzconnexion 2007 za podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

  LACO DÉCZI

  Vstupné: 100 Kč, studentské 60 Kč
  www.mikebaggetta.com

čtvrtek 10. května 2007 v 17.30 hod.

 • LENKA REINEROVÁ- autorské čtení a beseda

  Žurnalistka a v první řadě vypravěčka Lenka Reinerová bývá označována jako „poslední německy píšící autorka z Prahy". Narodila se v roce 1916 pražském Karlíně. Pro svůj židovský původ a politickou orientaci musela v r. 1939 Československo opustit. Přes Francii a Maroko se dostala do Mexika a do Prahy se vrátila až v roce 1948. Krátce působila i v zahraničním vysílání tehdejšího Československého rozhlasu. Zažila věznění v době procesů i publikační zákazy po sovětské okupaci. Do povědomí českých čtenářů se vrací až v 90. letech díky nakladatelství Labyrint.

  Lenka Reinerová se od mládí se hlásila ke komunistické straně. Před druhou světovou válkou pracovala jako novinářka u Franze Carla Weiskopfa v německém exilovém časopise Arbeiter Illustrierte Zeitung a věnovala se uprchlíkům z hitlerovského Německa. V roce 1938 musela kvůli svým politickým aktivitám a židovskému původu uprchnout do Paříže, kde se spolu s umělci a spisovateli (např. Adolfem Hoffmeisterem) podílela na provozu českého kulturního centra. Jako mnoho dalších emigrantů byla zatčena. Po zatčení a půlroční vazbě se jí z Francie podařilo přes Maroko odjet do Mexika, kde pracovala na nově zřízeném vyslanectví české exilové vlády. Zde se stýkala mimo jiné s Egonem Erwinem Kischem a Annou Seghersovou. Po ukončení války se spolu s manželem, jugoslávským lékařem a spisovatelem Theodorem Balkem vrátila do Evropy. Nejprve žili v Jugoslávii, v roce 1948 se odstěhovali do Prahy.

  V roce 1952 byla Reinerová v souvislosti s politickými čistkami a Slánského procesem zatčena a trávila 15 měsíců ve vězení. Po propuštění musela s mužem a dcerou odejít z Prahy. V roce 1964 byla rehabilitována, ale po roce 1968 byla z Komunistické strany opět vyloučena a ztratila povolení publikovat i práci v nakladatelství. Překládala a tlumočila pak pod cizím jménem. Od let sedmdesátých publikuje její rukopisy berlínské nakladatelství Aufbau. Lenka Reinerová je mimo jiné první nositelkou ocenění Schillerův prsten Schillerovy společnosti (1999), v roce 2002 se stala čestnou občankou města Prahy a v roce 2003 byla vyznamenána zlatou medailí Goethe-Institutu Inter Nationes. Zasazuje se také o založení Muzea literatury německého jazyka v Praze. Jako pamětník soužití Čechů, Němců a Židů v Praze obohacuje Lenka Reinerová svým vyprávěním evropské literární dědictví a angažuje se pro porozumění a smíření v Evropě. Je nositelkou Velkého kříže za zásluhy Spolkové republiky Německo.

  Výběr z díla:

  Hranice uzavřeny, Praha : MF 1956 / Barva slunce a noci, Praha : Svoboda 1969 / Sklo a porcelán, Praha : Orbis 1991 / Das Traumcafé einer Pragerin, Berlin : Aufbau 1996. Česky: Kavárna nad Prahou. Praha : Labyrint, 2001 / Mandelduft, Berlin : Aufbau 1998 / Zu Hause in Prag – manchmal auch anderwo (2000), Bez adresy: neskutečně skutečné příběhy, Praha, Litomyšl : Paseka, 2001 / Alle Farben der Sonne und der Nacht (2002). Česky: Všechny barvy slunce a noci. Praha : Labyrint, 2002

  Večer v rámci projektu Literární doteky s němčinou pořádá Goethe-Zentrum Pardubice ve spolupráci s Divadlem 29 a v koprodukci s projektem Textconnexion o. s. Terra Madoda.


  LENKA REINEROVÁ

  Vstupné: 60 Kč
  www.goethepardubice.czPátek 11. května 2007 ve 20 hod.

 • THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE

  Josef Janíček - klávesy, zpěv
  Vratislav Brabenec - basklarinet, altsaxofon, klarinet, zpěv
  Jiří Kabeš - viola, zpěv
  Joe Karafiát   - kytara, zpěv
  Ivan Bierhanzl - kontrabas
  Ludvík Kandl - bicí nástroje zpěv
  Eva Turnová - baskytara, zpěv

  The Plastic People Of the Universe vznikli v roce 1968 a jejich tvorba, ovlivněná v začátcích zejména americkými Velvet Underground, Captainem Beefheartem či Frankem Zappou se stala během doby jednou z nejoriginálnějších na nejen české rockové scéně.

  Původní sestava PPU byla tvořena Milanem Hlavsou (baskytara, zpěv), Michalem Jernekem (zpěv, klarinet, sopránsaxofon), Jiřím Števichem (kytara, zpěv) a Josefem Brabcem (bicí). Svou tvorbou navazovala především na newyorský soubor The Velvet Underground a pražskou psychedelickou skupinu The Primitives Group . Uměleckým managerem a později i ideovým vůdcem „Plastiků“ se stává historik a kulturní teoretik Ivan Jirous , později zvaný „Magor“.

  Skupina se nedala přimět k ústupkům a kompromisům s tehdejším režimem, což je připravilo o profesionální licenci a přivádělo stále více komplikací s úřady. V červnu 1972 byl zrušen probíhající koncert, v jehož rámci se Plastici objevili na pódiu. Bezpečnostní složky infiltrované mezi diváky zahájily potyčku s publikem, načež byla na soubor oficiálně uvalena klatba a aktéři byli vykázáni z kulturního dění v hlavním městě. V té době na Jirousovo doporučení přichází do ansámblu o generaci starší student teologie a vyzrálý hudebník, freejazzový saxofonista Vratislav Brabenec , jehož návrh, aby napříště PPU zpívali pouze v českém jazyce, je všemi členy souboru přijat.

  Systematická perzekuce vyvrcholila v roce 1976 uvězněním několika členů. Skupina opozičních intelektuálů v čele s Václavem Havlem zorganizovala kampaň na jejich podporu a propuštění, která vyvrcholila v lednu 1977 Chartou 77 . Tak se stala rock´n´rollová skupina podnětem k semknutí demokratické opozice všech směrů, jaké nemělo v tehdejších komunistických zemích obdoby. Hudebníci se sbližují s Václavem Havlem , natáčejí na jeho chalupě na Hrádečku dvě ze svých poloprofesionálních ilegálních nahrávek, na jednu z nich vůdce disentu a budoucí prezident vybírá texty. Po celou dobu si skupina udržuje jasnou uměleckou vizi a hudebně se vyvíjí k nezaměnitelnému výrazu, který si získává uznání po celém světě, kam se jejich nahrávky často dobrodružnými konspiračními cestami dostávají. Část členů souboru získává na začátku devadesátých let renomé po Evropě a v USA jako Půlnoc - kapela, která měla v základu východiska PPU.

  PPU se rozešli na jaře 1988 a na pódia se vrátili až v roce 1997. O dva roky později odehráli 16 koncertů v USA a spolu s Lou Reedem z The Velvet Underground vystoupili v Bílém domě na soukromém koncertě pro Billa Clintona a Václava Havla. V roce 2001 zemřel Milan Hlavsa , jeden z hlavních představitelů skupiny. PPU se rozhodli v obměněné sestavě pokračovat v činnosti.

  THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE

  Vstupné: 160 Kč
  www.kandl.cz/plasticpeople


Úterý 15. května 2007 v 19 hod.

 • FREE2CHOOSE – MEZE SVOBODY (veřejná debata)

  Veřejná debata pořádaná společností Člověk v tísni a týdeníkem Respekt v rámci mezinárodního projektu Free2choose – Meze svobody bude hledat odpověď na otázku: Má zřizovatel školy právo dát výpověď učitelce, která mimo školu obhajuje zločiny komunismu?“. Debata se bude věnovat případu učitelky prvního stupně jedné pražské základní školy. Marta Semelová, která je zároveň předsedkyní Pražské rady KSČM, se mimo školu pochvalně vyjadřovala o komunistické minulosti, vyznala se z obdivu ke Klementu Gottwaldovi. Ředitelka školy i rodiče dětí tvrdí, že učitelka své politické názory do výuky nezatahuje a tak na škole prozatím zůstává . Má tato učitelka i nadále vyučovat? Kdybyste byli v roli zřizovatele školy dali byste jí výpověď?

  Projekt Free2choose – Meze svobody je mezinárodním projektem, který probíhá v 11 zemích Evropské unie. Tento projekt si klade otázku, zda jsou práva a svobody považovaná lidmi v demokratických společnostech za základní také neomezená. Mezi tato práva a svobody patří například: svoboda projevu, právo na soukromí či svoboda náboženského vyznání. Co se stane v případě, jestliže dodržování těchto práv ohrožuje podstatu demokracie? A co se stane, pokud dojde k jejich vzájemnému střetu?

  V rámci projektu vznikla sada krátkých filmových klipů zaměřených na aktuální společenská témata v jednotlivých zemích. Na konci klipu je divákům položena otázka, na níž mají hledat odpověď. Cílem projektu je zapojit lidi do debaty o základních lidských právech a svobodách.

  Podrobnější informace o projektu Free2choose – Meze svobody naleznete na stránce www.varianty.cz .

  FREE2CHOOSE

  Vstup volnýúterý 22. květen 2007 ve 20 hodin

 • COMING SOON (USA/CZ)


  Nový český film mapující vztahy mezi člověkem, zvířetem a přirozeností.

  Rovnost pro všechny? Nebo ani ne? A proč ne? A co třeba příští rok? Máme se omezovat ve svých láskách? Tyto věčné otázky jsou přetřásány v žánrově nezařaditelném celovečerním debutu Coming soon od amerického režiséra žijícího v Česku Sira Tijn Poa . Tento nekonvenční filmař pracoval jako asistent režie a produkce u Jana Švankmajera a nyní se představuje s dvouhodinovým snímkem, mystifikačním dokumentem o tajné organizaci, jejíž členové bojují za uznání rovnoprávnosti zvířat a lidí. Brzy se ukáže, že se jedná o spolek excentrických zoofilů, nicméně téma je pojato s neobyčejnou dávkou humoru a nadsázky, která se podobně jako režisérův mentor snaží překračovat hranice.

  Coming Soon může být vnímáno jako dokument o věčné touze civilizace po dokonalé rovnováze mezi láskou, tolerancí, morálkou, cenzurou, tradicí, experimenty..., nebo jako vědeckofantastická tragikomedie o příští civilizační „Velké debatě”, ale také jako pokus o prosazení práv zoofilů. (R)Evoluční snímek, který nezapře inspiraci Nietzschem, Švankmajerem a Pasolinim, získal zvláštní ocenění na Festivalu Finále Plzeň za originalitu a podporu utlačovaných menšin. Jde o snímek ne úplně běžný a ani jeho distribuce není zcela běžná. Promítá se tam, kde o něj projeví zájem a také na neobvyklých místech.

  Po projekci filmu bude následovat beseda s režisérem filmu, členy štábu a dalšími hosty.

  Film je uváděn v rámci projektu Cizinci v Čechách za popory Pardubického kraje a statutárního města Pardubice .

  Vstupné: 60 Kč
  www.comingsoon.cz

  „Filmový úlet s hlubokou myšlenkou."
  Český Rozhlas Vltava

  „Řeknu Vám,to jednoho probere... mám teď menší obavu,že po svém návratu do Prahy,ji již nikdy neuvidím ve stejných barvách..."
  FilmWeb.O2.cz

  „Upozorňuji předem, že film vede k přemýšlení ať chcete nebo nechcete... Americký režisér pracoval jako asistent režie a produkce u Jana Švankmajera. Jeho ovlivnění tímto Českým umělcem je na první pohled patrné... Tento film rozhodně stojí za zhlédnutí už jen proto, že se u něj nejenom pobavíte."
  Český Rozhlas WAVE

  „Je to dobrý film. Budu ho propagovat."
  Jan Švankmajer


  COMING SOON (USA/CZ)středa 23. květen 2006 ve 20 hod.

 • DEJVICKÉ DIVADLO: Second Sekec - Rozdíl mezi modrou krví

  Před začátkem nikdo nic neví a přesto se hraje.

  Hrají: Simona Babčáková a Johana Švarcová
  Hudba: Marcel Bárta a Markéta Lisá

  Překvapivý večer plný uvěřitelných příběhů a obyčejných postav. Detailní záběry a minimalistická divadelní gesta.Jemný elektro-akustický hudební doprovod zajistí s klarinetem Marcel Bárta (VERTIGO, NUO), a za laptopem bude stát Markéta Lisá (MIDI LIDI, Audiofenky)

  Simona Babčáková
  Jako herečka spolupracovala s divadelními režiséry J. A. Pitínským, V. Morávkem, M. Krobotem, J. Duškem, M. Dočekalem a dalšími. Působila v Městském divadle Zlín, Divadle v Dlouhé Praha, divadle Sedm a půl Brno, Klicperově divadle Hradec Králové, v současné době je členkou souboru Dejvického divadla v Praze. Dvakrát byla nominována na cenu Alfréda Radoka jako objev roku a herečka roku.

  Johana Švarcová
  Hraje s amatérskými divadly DNO, Nejhodnější medvídci, Radio Ivo, Láhor Soundsystem a Mimotaurus. Hostuje v Klicperově divadle ve hrách V. Morávka. Vystupuje s kapelami UNDO, Děvčátka a Audiofenky. Zapojuje se do nejrůznějších jednorázových akcí slučujících se s jejím uměleckým rozptylem. V roce 2006 získala cenu festivalu Next Wave jako objev roku.


  Představení pořádá o.s. Terra Madoda ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu „Ostrovy v pohybu“. Projekt je realizován za podpory MK ČR, statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.

  Second Sekec

  Vstupné: 90 Kč
  www.dejvickedivadlo.cz


čtvrtek 31. květen 2007 ve 20 hod.

 • DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU: Růžový panter?

  Tap, ta dap, tadap, tadap, tadap, tadap, tadáp, tadadadap.

  Režie: Jiří Jelínek
  Hrají: Jiří Kniha a Jiří Jelínek
  Hudba: Ondřej Havlík

  Clusoe, Colombo, Catani, Kojak, Shimanski v celé kráse nebo jen v náznaku, gestu, pohybu, zdvihnutím obočí předvádí Jiří Kniha a Jiří Jelínek alias Body a Doyle, Dempsey a Macepeasová, Rendl a Hopkirk nebo Jake a Tlusťoch. Upozornění: Při tomto představení není zabito žádné zvíře a jenom velice málo lidí. Omezený počet míst! Neomezené místo pro Vaši fantazii.

  Představení pořádá o.s. Terra Madoda ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu „Ostrovy v pohybu“. Projekt je realizován za podpory MK ČR, statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.

  HUSA NA PROVÁZKU: Růžový panter


  Vstupné: 90 Kč
  www.provazek.cz
© Divadlo 29, 2002-2007 | webdesign & web update: Divadlo 29