Program Divadla 29
Program Divadelního klubu

Divadlo 29
Dramaturgie
Vstupenky
Kontakt
Archiv
Dokumentace
Spolupracovníci
Sponzoři
Odkazy
 
Pardubice
ul. Sv. Anežky České č.p. 29


Program březen 2003 - anotace

Sobota 1. 3. v 18.00 hod.

 • SEDNEM SE DNEM
  aneb Grant festival pláče

  Divadlo DNO, které odstartovalo svou strmou dráhu,Vám rádo zahraje tyto své nové zoufalé kousky:
  4+1-přijďte, takovou nudu doma nezažijete
  JeDnorožec II.(film)-nechte si utéct lvy a shlédněte celosvětovou
  premiéru jednorožců
  Dufru Dufru Dufru-našli jste je v kufru a nebudete je chtít více
  zažívat
  Únor- tak to v březnu nezažijete
  PříBěh- žít yes? žít no? žitnou!
  Okolo stola-takovou nudu byste ani doma nechtěli zažít
  Goméz- Desperado počesku nebo nežid na tváři českého divadla?
  Elin Pelin(film)- maďarská lidová ze života
  Banány a vánočka(rádobyfilm)- jen možná, ale jestli, tak to
  nepřežijete
  E pericoloso sporgersi- kapela se svým (o)kultovním francouzsko-
  ruským projektem AGATA KRISTI
  .......a spousta dalších překvapení i pro tvůrce.

  Představení pořádá občanské sdružení Terra Madoda v rámci projektu Ostrovy neklidu za podpory Open Society Fund Praha.

  Odkaz: www.divadlo.cz/dno
  Vstupné: 60 Kč
Pátek 7. 3. ve 20.00 hod.
 • PAVEL FAJT + STEPANIDA BORISOVA (CZ/Jakutsk)
  Unikátní koncert předního českého bubeníka Pavla Fajta a jakutské zpěvačky Stepanidy Borisovy.

  Zpěvačka Stepanida Borisova je sólistkou Národního divadla Jakutska
  a zároveň příslušnicí kmene Sacha, který vždy praktikoval šamanskou medicínu a zpěvy, jenž se Stepanida učila již od dětství. Stepanida Borisová mistrovsky zvládá různé styly tradiční jakutské vokální hudby, která má kořeny v šamanismu. Věnuje se především zpěvu "tojuks" - improvizovaných epických písní a "ugadan kurduk" - šamanských zpěvů. Borisova vystudovala proslulou Shepjinovu divadelní a hereckou školu v Moskvě. Dnes je sólistkou jakutského národního divadla a vysoce ceněnou herečkou a zpěvačkou. Pravidelně koncertuje např. v USA Mexiku, Japonsku, Finsku, Německou, Norsku, Itálii, Hong Kongu a Velké Británii
  Pavel Fajt je český neortodoxní bubeník a avantgardní muzikant. Renomé si získal již v 80. letech spoluprací s Ivou Bittovou, posléze pokračoval jednak v sólové kariéře, jednak jako čelní představitel skupin Dunaj a Pluto. Byl také spoluhráčem předních evropských a zámořských hudebníků jako je např. Jim Meneses, Fredem Frith nebo maďarská skupina Kampec Dolores. Je proslulý svými rozsáhlými sólovými projekty, kde mimo bicích dovede překvapivě rozezvučet nejrůznější gongy, plechy, struny, svůj hlas i elektroniku.
  Odkaz: www.fajt.cz
  Vstupné: 140 Kč  PAVEL FAJT + STEPANIDA BORISOVA
Neděle 9. března od 13.00 do 18.00 hod.
 • Hubert Krejčí
  SEMINÁŘ ZÁKLADŮ POHYBOVÉHO DIVADLA

  Pokračování divadelně pohybového semináře se zaměřením na gestiku, centrum pohybu, "řeč těla", stylizovaný pohyb, komedie dell'arte atp. Seminář je určen pro zájemce o pohybové a alternativní formy divadla nebo uchazeče o studium na DAMU či JAMU. Cvičební úbor s sebou.
  Vstupné: 100 Kč
Středa 26. 3. ve 20.00 hod.
 • DÉL - ALFÖLDI SAXOPHONE ENSEMBLE (Maďarsko)

  Saxofonový uragán z maďarské pusty.

  Koncert jedinečné etnofreejazzové skupiny, jejíž hudba vstřebává podněty maďarského folklóru, amerického freejazzu a improvizace. Dél-Alföldi založili tři všestranní hráči na dechové nástroje - Béla Agoston, Béla Burány a Balás Szokolay - pocházející z oblasti maďarské pusty. Později se k nim připojila fenomenální rytmická sekce, kterou tvoří kontrabasista Robert Benkö, a bubeník Tamás Geröly, oba patřící k nejuznávanějším maďarským jazzovým hudebníkům. Trojice sólistů na dechové nástroje s naprostou hráčskou bravurou střídá alt, tenor, baryton a soprán saxofon s basklarinety, lidovými nástroji (kaval, maďarské píšťaly atd.) nebo s alikvótním hrdelním zpěvem. Kompozice Dél-Alföldi oscilují mezi majestátní prostotou a nesmírně dynamickou až extatickou divokostí. Jejich hudba bývá zahraniční hudební kritikou označována za jedno z nejinspirativnějších a nejosobitějších spojení moderního neortodoxního jazzu s prvky lidové hudby posledních let. Živá vystoupení této formace, jejichž délka často přesahuje dvě hodiny, bývají neopakovatelným hudebním zážitkem. Nutno slyšet a vidět, kromě vystoupení v Divadle 29 koncertují pouze v Praze!!!

  Skupina hraje ve složení:
  Béla Agoston - tenor + altsaxofon, basklarinet, alikvótní zpěv
  Béla Burány - bariton + sopránsaxofon
  Balász Dongó - sopránsaxofon, basklarinet, kaval, píšťala, alikvótní zpěv
  Róbert Benkö - kontrabas
  Tamás Sándor Geröly - bicí, perkuse, zpěv

  DÉL - ALFÖLDI SAXOPHONE ENSEMBLE
  Wheel song
  Doodle
  Kalamona
  Reindeer

  Vstupné: 120 Kč
Čtvrtek 27. 3. ve 20.00 hod.
 • GARETH DAVIS (GB) + DAVID STOUT (USA)
  THE HOUSE OF SHADOWS - Dům stínů

  Multimediální performace amerického videoumělce a skladatele Davida Stouta a Garetha Davise, britského basklarinetisty a hráče na dechové nástroje a elektroniku.
  Dům stínů je ukázkou aktuálního stavu výzkumu technických audiovizuálních prostředků, používaných na pomezí současné hudby, divadla a videoartu.
  Prezentace tohoto projektu v Evropě je umožněna díky residenčnímu pobytu obou tvůrců ve Studiu pro Elektroakustickou hudbu v Amsterodamu.
  David Stout pracuje s digitálními médii na bázi syntézi hudby, zvuku, videa, performance a interaktivních technologií. Studoval na California Institute of the Arts spolu s Billem Violou, Jimem Pomeroyem nebo Michaelem Scrogginsem. Je členem Art & Science Laboratory založené videoumělci Woody a Steinou Wasulkovými, skladatelem Davidem Dunnem a teoretikem chaosu Jamesem Crutchfieldem. Aktivně se zde jako umělec i pedagog podílí na rozvíjení interdisciplinárních uměleckých přístupů. Účastnil se celé řady výstav, festivalů a performancí v USA, Evropě a Japonsku.
  Gareth Davis studoval hru na klarinet v Londýně a basklarinet v Amsterdamu. Koncertuje po celé Evropě, USA a Asii. Jeho hudební záběr sahá od interpretace jak klasické tak i moderní vážné hudby až po experimentování s elektronikou a interaktivními technologiemi.
  Akci spolupořádá občanské sdružení Terra Madoda v rámci projektu Ostrovy neklidu za podpory Open Society Fund Praha.


  GARETH DAVIS (GB) + DAVID STOUT (USA)

  Odkaz: www.i2o.org

  Vstupné: 70 Kč

Pátek 28. 3. ve 20.00 hod.

 • METAMORPHOSIS (Rakousko/CZ))

  Martin Alacam
  - ak. kytara, el. kytara, zpěv
  Richard Deutsch - el. kytara, zpěv
  Christoph Pajer - housle, zpěv
  Jan Kavan - violoncello

  Dlouho očekávaný koncert rakousko-českého kvartetu (loni v prosinci bylo jejich vystoupení v Divadle 29 pro nemoc odloženo a nahrazeno improvizovaným koncertem M. Alacama, Ch. Pajera a M. Godwyna).
  Čtyřčlenná skupina Metamorphosis, která dle vlastního vyjádření produkuje "kontaminovanou komorní hudbu", byla založena v roce 1997 ve Vídni třemi Rakušany a jedním českým Turkem. Instrumentář kapely sestává z houslí, violoncella, akustické a elektrické kytary. Střídavé využití zpěvu, jekotu, mluveného slova splývá občas v mocném unisonu. Skupina hraje se značnou energií velmi proaranžovanou a často pronikavě rytmickou hudbu kombinovanou s momenty velkého hudebního jemnocitu, citlivého využití dynamiky, pasážemi volné improvizace, humoru a lyriky zpívané v češtině, angličtině, turečtině, němčině i francouzštině. To dokazuje jak jejich debut nahraný v říjnu 1998, tak jejich druhý opus s názvem DIP natočený vloni v listopadu a vydaný letos v říjnu u prestižního britského labelu Leo Records (vydává nahrávky takových veličin jako je Cecil Taylor, Sun Ra, Evan Parker atd.).
  Skupina hraje především v zahraničí. Loni odehrála turné v USA, Francii, Rusku, Rakousku a Holandsku.
  Na přelomu roku nahradil rakušana Ch. Rothalera na postu violoncellisty brněnský cellista a skladatel Jan Kavan.
  Vstupné: 100 Kč
  Odkaz: www.metamorphosis.at

  Unterm Teppich
  Sen

  METAMORPHOSIS  Program na duben 2003 najdete zde

 
© Divadlo 29, 2002 | webdesign & web update: 4004