Program Divadla 29
Program Divadelního klubu

Divadlo 29
Dramaturgie
Vstupenky
Kontakt
Archiv
Dokumentace
Spolupracovníci
Sponzoři
Odkazy

 
Pardubice
ul. Sv. Anežky České č.p. 29

Program únor 2003 - anotace

Čtvrtek 13. 2. ve 20.00 hod.

 • VLTAVA - poslední koncert !!!

  Robert Nebřenský - kytara, zpěv
  Tomáš Průša - dechové nástroje, zpěv
  Martin Štec - baskytara
  František Svačina - klávesy
  Martin Vajgl - bicí

  Po šestnácti letech existence se pražská hudební skupina Vltava rozhodla ukončit svoji činnost. Během ledna a února odehraje sérii posledních koncertů po Čechách a Moravě, kterou zakončí koncertem v pražské Akropoli.
  Skupinu Vltava založil v roce 1986 kytarista, textař a zpěvák Robert Nebřenský (mimo jiné i herec Divadla Sklep a bývalý člen skupiny Krásné nové stroje). Za dobu své existence Vltava získala pověst jedné z nejoriginálnějších a nejmagičtějších českých rockových skupin. Vytvořila si vlastní hudební, a zejména textovou poetiku a nelze ji v žádném případě zařadit k žádnému módnímu ani revivalovému proudu. Kromě špičkových muzikantských výkonů sluje též zcela svérázným a do detailu vybroušeným smyslem pro humor a hudební výraz. V hudbě Vltavy se mísí velké množství žánrů a stylů - vedle návaznosti na "beat" a pop zejména 60. let a podnětů z jazzu přibylo především na posledních dvou albech prvků tvrdšího rocku i moderních hudebních technologií a tanečních postupů.
  Za dobu svého působení skupina natočila čtyři řadová alba, z nichž dvě první jsou beznadějně vyprodána. Třetí album s názvem "Marx, Engels, Beatles" přineslo Vltavě nominaci na Cenu akademie populární hudby, cenu hudebních publicistů Žlutá ponorka a druhé místo v anketě hudebních publicistů časopisu Rock&Pop o nejlepší desku deváté dekády.


  Vltava

  Odkaz: www.vltava-beat.cz

  Vstupné: 100 Kč
Pátek 14. 2. ve 20.00 hod.
 • TRABAND
  Jarda Svoboda - klarinet, akordeon, kytara, zpěv
  Jana Modráčková - trubka, zpěv
  Evžen Kredenc - banjo, zpěv
  Robert Škarda - tuba
  Petr Vizina - bicí
  Jakub Schmid - baskřídlovka

  Soubor TRABAND vznikl v roce 1995 jako rockové trio v sestavě kytara-basa-bicí. Od jednoduchého rock'n'rollu se Traband postupem času propracoval k písním čerpajících ze širšího hudebního spektra a k bohatšímu nástrojovému složení především z dechových nástrojů. Původní lehce punkovatý dvoutaktní zvuk byl v roce 1999 přestavěn na dechno-pubový šestiválec: trubka-tuba-baskřídlovka-klarinet-banjo-bicí. V současné době představuje tento soubor soustředěný kolem multiinstrumentalisty a neobyčejného písničkáře Jardy Svobody (všiml si toho mj. Michal Horáček: místo Petra Hapky skládá veškerou hudbu pro nové Horáčkovo album právě Jarda Svoboda) to nejosobitější, co lze v České republice slyšet a vidět. Traband pro svou energickou hudební jízdu čerpá nejrůznější pohonné směsi jako je například: taneční hudba všeho druhu, balkánská dechovka, židovský klezmer, argentinské tango, francouzský chanson, kabaretní šlágr, kuplet a kramářská píseň, hospodský šraml, jazzový evergreen i rock'n'roll.
  Na letošní rok chystá Traband kromě intenzivního koncertování v Čechách i v zahraničí třetí album, které se bude jmenovat Dechno.
  Traband rovněž spolupracuje s česko-francouzským Divadlem Na voru a s písničkářem Václavem Koubkem.
  Vstupné: 90 Kč
  Společná vstupenka na Vltavu a Traband: 140 Kč
  (k zakoupení pouze v Divadle 29)


  TRABAND

  Černý kafe
  Měla jsem já pejska

  Odkaz: www.traband.cz
Sobota 15. 2. od 13.00 do 18.00 hod.
 • Hubert Krejčí
  SEMINÁŘ ZÁKLADŮ POHYBOVÉHO DIVADLA

  Gestika, centrum pohybu, "řeč těla", stylizovaný pohyb, komedie dell'arte, atp. Seminář vede Hubert Krejčí. Cvičební oděv s sebou.
  Vstupné: 100 Kč
Pátek 21. 2. ve 20.00 hod.
 • PSÍ VOJÁCI

  Filip Topol: klavír, zpěv
  David Skála: bicí nástroje
  Luděk Horký: basová kytara

  Koncert pražské kapely, jejíž ústřední postavou je zpěvák, pianista, skladatel a textař Filip Topol. Poprvé veřejně vystoupila roku 1979 na legendárních Pražských jazzových dnech (většině z nich bylo tehdy 13 let!) a vzápětí se stala předmětem zájmu Státní bezpečnosti, takže nemohla veřejně vystupovat a účatnila se pouze soukromých undergroundových akcí. Během několika let skupina prošla změnami stylu i obsazení. Zpočátku textařsky spolupracovala s Filipovým bratrem Jáchymem, později začal skládat texty sám Filip. Po roce 1989 se Psí vojáci stávají oblíbenou koncertní atrakcí a kromě klubových koncertů se účastní i řady festivalů. Podnikli klubová turné po Maďarsku, Rakousku, Německu a Holandsku, představili se na festivalech v Belgii, ve Francii a v USA. Kromě koncertů se skupina a zejména její lídr Filip Topol věnují filmové a divadelní scénické hudbě, např. film Žiletky režiséra Zdeňka Tyce, kde se Topol představil i v hlavní roli. Skupina natočila 14 CD, Filip Topol pak svá 2 sólová autorská alba. Páteří jejich současných koncertních vystoupení, jsou skladby z jejich zatím poslední řadové desky U sousedů vyje pes, posluchači se však mohou těšit i na jejich starší hity.

  Psí vojáci
  Odkaz: www.psivojaci.cz

  Vstupné: 100 Kč
Sobota 22. 2. v 19.00 hod.
 • DIVADLO LÍŠEŇ - Domovní rekviem

  Groteskní maňasová exhibice o životě a smrti v blahobytu konzumní společnosti.
  Temný loutkový thriller o našich společných vášních, sexu, násilí, brutalitě a hnusu, plný těch nejodpornějších a nejvzrušujících úchylek - prostě všeho, co nám dělá dobře.
  Hra se inspiruje tradicí maňáskového lidového pouličního divadla, vychází z jeho drsnějších, obhroublejších forem typu rakvičkárny a dále tento způsob jevištního vyjádření rozpracovává - prohlubuje charaktery postav a rozvíjí děj, usiluje o celistvé zobrazení temně groteskního pohledu na některá specifika současné civilizace. Narozdíl od většiny současné maňáskové produkce se nejedná o tvorbu určenou dětem. Inscenace je nevhodná pro děti do 15 ti let.
  Divadlo Líšeň vzniklo v Brně v roce 1998 jako nezávislé divadlo zaměřující se na původní experimentální tvorbu a hraniční divadelní tvary - výtvarné a loutkové divadlo, hudební, zvukovou a pohybovou improvizaci.

  Divadlo Líšeň
  Vstupné: 60 Kč

Program na březen 2003 najdete zde

 
© Divadlo 29, 2002 | webdesign & web update: 4004