Program Divadla 29
Program Divadelního klubu

Divadlo 29
Dramaturgie
Vstupenky
Kontakt
Archiv
Dokumentace
Spolupracovníci
Sponzoři
Odkazy
 
Pardubice
ul. Sv. Anežky České č.p. 29

Program leden 2003 - anotace

Sobota 18. leden 2003 v 19.00 hod.

 • RadicalJazzMusicTheatre TEMPEST/BOUŘE

  Divadelně taneční představení volně inspirované hrou Bouře Williama Shakespeara. Představení je výsledkem divadelně pohybové dílny vedené německým divadelníkem a choreografem André Jollesem a italskou tanečnicí Benedettou Reuter. Dílna se konala během loňského léta v Centru Broumov (www.centrumbroumov.cz) a v první polovině ledna 2003 v Dobříši a částečně i v Divadle 29.
  André Jolles je tanečník a choreograf žijící v německém Essenu. Studoval hudbu a tanec u prof. Nadii Kevan a Chrise Stevanse na essenské univerzitě, kde se seznámil s italskou tanečnicí B. Reuter. Vedle svých sólových projektů a řady skupinových choreografií spolupracuje např. s Teatrem Novogo Fronta nebo s tanečnicí Irinou Andreevou, s níž založil taneční skupinu Nudeants.

  RadicalJazzMusicTheatre

  Vstupné: 40 Kč
Úterý 21. ledna ve 20.00 hod.
 • SLÁVEK KLECANDR - Protější břeh
  Sólový koncert kytaristy, zpěváka a textaře Slávka Klecandra, vůdčí osobnosti známé folkrockové skupiny Oboroh. Během své hudební dráhy prošel Klecandr několika rockovými kapelami, v 70. letech se pohyboval v blízkosti Plastic People Of The Universe, hrál v jazzrockové skupině Andromeda a v artrockovém Prostoru. V 90. letech kromě hraní s Oborohem vystupoval např. s evangelickým farářem Svatoplukem Karáskem.
  Před dvěma lety vydal sólové album s názvem Protější břeh, které bylo velmi příznivě přijato kritikou i posluchači. Na natáčení alba se podíleli kromě hudebníků ze skupiny Oboroh např. i Vlasta Redl nebo Ivo Viktorin.

  SLÁVEK KLECANDR - Protější břeh

  Odkaz: www.studovna.cz
  Vstupné: 60 Kč
Sobota 25. ledna v 19.00 hod.
 • OLDŘICH JANOTA
  Oldřich Janota odstartoval svou dráhu hudebníka na počátku sedmdesátých let 20. století. Spolupracoval s písničkářem Jakubem Nohou v projektu Pentagram. V osmdesátých letech hrál s experimentální kapelou Mozart K. a dále s kytaristy Pavlem Richterem a Lubošem Fidlerem. Současně vystupoval i sólově, jen s kytarou a svými magickými texty. V devadesátých letech Janota radikálně změnil styl a začíná experimentovat s vážnou hudbou. Podstatnou část jeho tvorby ovlivnila spolupráce s manžely Irenou a Vojtěchem Havlovými. V roce 2000 se stal držitelem ceny kritiků Žlutá ponorka, kterou uděluje kulturní sdružení Periskop za neobyčejné výkony na poli hudby. Získal ji za celoživotní přínos a nese podtitul Muž, který prochází zdí. Jeho hudba je nadčasová. Stylově se pohybuje někde na hranici minimalistické a meditativní hudby

  OLDŘICH JANOTA
  Foto: Michal Sváček


  Druhý břeh
  Nemít a mít

  Odkaz: mezivlnami.web.wo.cz

  Vstupné: 60 Kč


Neděle 26. ledna od 13.00 do 18.00 hod.

 • Hubert Krejčí - SEMINÁŘ ZÁKLADŮ POHYBOVÉHO DIVADLA
  I v letošním roce budou pokračovat divadelně pohybové semináře vedené Hubertem Krejčím, které jsou zaměřeny na gestiku, centrum pohybu, "řeč těla", stylizovaný pohyb atp… .
  Seminář je určen pro zájemce o pohybové a alternativní formy divadla nebo uchazeče o studium na DAMU či JAMU.
  Cvičební úbor s sebou.

  Vstupné: 100 Kč
 • KLUBOVÁ PERMANENTKA
  Opravňuje její držitele k 50% slevě na všechny akce pořádané Divadlem 29 v období leden až červen 2003.
  Cena permenentky je 400 Kč.
  Lze ji zakoupit přímo u pokladny v Divadle 29 během lednových a únorových představení nebo objednat telefonicky či e-mailem

Program na únor 2003 najdete zde

 
© Divadlo 29, 2002 | webdesign & web update: 4004