ČERVEN 2019  

sobota 1. 6. / 19:00 

MICHAL HOMOLA: LABYRINT REALIT / VERNISÁŽ

Zahájení výstavy fotografií třebíčského rodáka Michala Homoly, který se ve své tvorbě zaměřuje na inscenované fotografické scenérie situované do prostředí postapokalyptických krajin, sci-fi, fantasy či weird-fiction. Fotografie jsou plné barev, tajemství a jistého tušeného napětí. Poslední tři roky pracuje na sérii snímků, jež má v budoucnu sloužit jako vizuální doplněk plánované science fiction/fantasy knihy. Z vybraných snímků této série je sestavena i tato výstava.

Vstup volný.

sobota 1. 6. / 20:00 

LA BANDA DE CONTENEDOR + KPT. KRAB / KONCERT

Teplicko-ústecká La Banda de Contenedor, původně latino-jazzový projekt, dnes čím dál více experimentuje. Afro-kubánský rytmický základ, hraný na DIY sestavu z porůznu sesbíraných hrnců, bubnů a starého kufru doplňují špinavé elektro zvuky syntezátorů, psychedelické plochy, disko a hiphopové deklamace ve španělštině. Vysoce taneční záležitost načichlá afrobeatem a hodně silnou melodií. Kpt. Krab je Jára Cimrman vesnických diskoték. Chlapík, co poslouchal tak dlouho Ventolina, Midi lidi, Kraftwerk nebo Chlapiksxichtemvlka, že mu to nedalo a musel český hudební rybník obohatit o svůj niterní výlov. Alternative-weirdo-elektro šmrncnuté weirdo-popem, litomeřickým hip-hopem a post-punkem.

Vstupné 60 Kč.

čtvrtek 13. 6. / 19:00 

SLYŠ! BEAT GENERATION / TEXTCONNEXION

Další pokračování guerillového pouličního čtení se zaměří na tvorbu nejen amerických beatniků jako jsou Neal Casady, Jack Kerouac či Gregory Corso, ale také na reflexi jejich díla v socialistickém Československu, konkrétně básní z pera nejvýznamnějšího tehdejšího následovníka beat generation Václava Hraběteho. Čtení proběhne jako vždy na několika místech.

Postupně se sejdeme před Gampou na Přihrádku (16:30), Automatických mlýnech (18:00) a zakončíme tradičně v Klubu 29 (19:00).

Vstup volný.

Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2019, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

čtvrtek 13. 6. / 20:30 

SKLAD BY WALDA / KONCERT


Červnové Slyš! Beat generation zakončí básník, výtvarník, kytarový mág a průvodce podivnými světy světel a stínů. Pekelný krysař s kytarou místo flétny.

Vstupné 50 Kč.

Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2019, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

středa 26. 6. / 20:00

NOČNÍ STANICE / KONCERT

V temném zákoutí Noční stanice, která bývá často křižovatkou příběhů a lidských osudů, se sešli čtyři muzikanti z Pardubic a formou písní začali tyto příběhy vyprávět. Autorská tvorba se střídá se zhudebněnými verši velikánů poezie. Noční stanice svou hudbou balancuje na hranici písničkářství, folku a blues.
Šárka Jezdinská – zpěv, kytara; František Kára – kytara, zpěv; Jan Adamec – foukací harmonika; Radek Doležal – basová kytara.

Pořádá Noční stanice.

Vstupné dobrovolné.