PROSINEC 2019

úterý 3. 12. / 19:00 

TOMÁŠ HEŘMÁNEK: SUPERMARKET+VOKURKOVA POULIČNÍ KUCHAŘKA / VERNISÁŽ

Zahájení dvou výstav, které se zabývají tématikou plýtvání potravin a dumpster divingu (vybírání odpadků). V cyklu Supermarket fotograf Tomáš Heřmánek zachytil obsah odpadkových košů za jedním finským supermarketem. Vokurkova pouliční kuchařka je soubor receptů tajemného Mistra Vokurky, který má bohaté zkušenosti s dumpster divingem i životem na ulici. Kuchařka je doplněna ilustracemi 8 českých výtvarných umělců a umělkyň.

Vstup volný

úterý 10. 12. / 18:00

ŽIVOT A TAJEMSTVÍ W. A. MOZARTA / KAVÁRNA UNIVERSITAS

Další z cyklu neformálních diskusních večerů vědců a lidí spjatých s vědou se zájemci o vědu a vědění z řad široké veřejnosti. Pořádají studenti Univerzity Pardubice.

Vstup volný

sobota 14. 12. / 13:00-22:00 

VÁNOČNÍ BLEŠÍREK 

Dárky + divadlo + filmy + koncerty + laskominy + večírek a mnoho dalšího. Náš Blešírek je útulná sluj, jež vás ochrání před atakem vánočního shonu, pečení a úklidů!
Těch, kteří dosud neměli možnost poznat tradiční Vánoční blešírek na vlastní kůži, je bezesporu proklatě málo. Ale jak se říká, opakování je matka moudrosti. A proto: náš Blešírek je útulná sluj, jež vás ochrání před atakem vánočního shonu, úklidů a pečení; na Blešírku naleznete (až na drobné vyjímky) veškeré nezbytnosti, kterých se vám nedostávalo; na Blešírku se potkáte s přáteli, tvůrci, kutily, umělci, a to bez složitého domlouvání (na Blešírek totiž míří zásadně všichni); na Blešírku si gurmetsky pochutnáte i užijete hutného kulturního programu pro malé i velké.
Těšte se na novinky a papírové náramnosti od nakladatelství Bylo nebylo nebo Upupaepop, slušivé svršky a poklady od Terra Incognita, Crazy Sexy, Jeden a půl holky. Nebudou chybět přátelští a charismatičtí roboti, burza vinylů, chuťovky a delikatesy z kuchyně Café Robinson nebo Palačinky dobré jako smrt. K tomu makabrózní cukr-káva-cukrárna, tombola, večírek, koncert a mnohem víc.

Vstup volný

čtvrtek 19. 12. / 20:00

KYLDA A LUMÍR / TEXTCONNEXION

Autorské čtení prozaika Petra Kyliána a básníka Luboše Majzlíka doplněné o hudební vstupy kapely MAR.

Vstupné dobrovolné