ČERVENEC 2019

čtvrtek 22. 8. / 19:00 

MILAN URZA: DŮM BEZ OKEN + VERONIQUE / AUTORSKÉ ČTENÍ + KONCERT

Frontman kapely První Hoře představí svůj nový román Dům bez oken, který vyšel letos v červnu v Nakladatelství Torst. Příběh chlapce, který je vězněn svým nevlastním otcem ve sklepení drůbežárenských jatek. Příběh o prázdnotě a naplnění, o hledání a nenalezení. Pozoruhodná knížka, po jejímž přečtení leckdo zreviduje vztah k dětem a leckomu se nebude chtít do sklepa.

Autorské čtení bude volně prokládáno písněmi v podání Milana Urzy a jeho kapelního kolegy Jirky Hese.
 
Celý večer pak zahájí zpěvačka a violoncellistka Veronika Hložková, která po letech hraní s několika různými kapelami (Wichrzhor, Wonderground, Nil, Lucky Joke, Kosnovská Trio) rozjíždí svůj sólový projekt Veronique, postavený na violoncellových loopech, výjimečné práci s hlasem a na (nejen) autorčiných textech.

Vstupné 90 Kč.

Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2019, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

ZÁŘÍ 2019  

středa 4. 9. / 17:00 

KOŘENY / VERNISÁŽ

Zahájení výstavy klauzurních prací studentů 1. ročníku Střední školy Grafického designu a cestovního ruchu Pardubice. Vystaveny budou kresby i kombinované techniky na téma Kořeny.

Vstup volný.

úterý 10. 9. / 19:30 

SLYŠ! PROKLETÉ BÁSNÍKY / TEXTCONNEXION

Další pokračování guerillového pouličního čtení se zaměří na tvorbu Prokletých básníků, porodních báb moderní, nonkonformní poezie. Představeni budou Paul Verlaine, Arthur Rimbaud, Charles Baudelaire a další. Čtení proběhne jako vždy na několika místech. Postupně se sejdeme u Gampy na Přihrádku (17:30), v Automatických mlýnech (18:30) a zakončíme tradičně v Klubu 29 (19:30). Na závěr se uskuteční projekce filmu Úplné zatmění (režie: Agnieszka Holland, 1995).

Vstup volný.

Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2019, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

úterý 17. 9. / 17:00 

ATELIÉR RADOSTNÉ TVORBY / VERNISÁŽ

Zahájení kolektivní výstavy autorů a autorek, kteří jsou spjati s pražským Ateliérem radostné tvorby (A.R.T.). Ateliér je určen pro umělce, jejichž chápání světa a komunikace s okolím jsou jiné, nestandardní, a kteří jsou majoritní společností označováni jako hendikepovaní, postižení nebo duševně nemocní. Smyslem A.R.T. je vytvářet pro tyto umělce kreativní prostředí, kde panuje svoboda, výtvarná práce je radostí a je prostředím pro tvorbu, kterou lze posuzovat podle přísných uměleckých kritérií.

Výstava se koná v rámci festivalu Týdny pro duševní zdraví 2019.

Vstup volný.