DUBEN 2019  

středa 3. 4. / 19:00 

MICHAELA HORYNOVÁ + JONÁŠ HÁJEK / TEXTCONNEXION

Autorské čtení dvou zástupců mladé básnické generace. Michaela Horynová získala v roce 2014 získala Zvláštní cenu Klementa Bochořáka, díky které jí vyšel básnický debut V zahradách. Své básně publikovala například v Hostu, Welesu, Artiklu, Revue Souvislosti, Partonymě či slovenském Romboidu a iLeGaLiTu.
Jonáš Hájek (1984) absolvoval Pražskou konzervatoř, obor violoncello, a vystudoval hudební vědu na FF UK. V roce 2007 vydal básnickou sbírku Suť za níž obdržel Cenu Jiřího Ortena. Živí se jako redaktor v hudebním nakladatelství. Publikuje také ve čtrnáctideníku A2, Tvaru, Souvislostech a Respektu.

Vstupné 70 Kč.

Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2019, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

sobota 6. 4. / 19:00 

SUCHÝ AUTORSKÝ ČTENÍ VOL. 20 / TEXTCONNEXION

Jubilejní dvacáté pokračování autorského čtení amatérských literátů. Připravte si soutěžní báseň na deset slov!

Vstupné 50 Kč.

Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2019, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

úterý 9. 4. / 18:00 

NADČLOVĚK NA HOLIČKÁCH / KAVÁRNA UNIVERSITAS

Přednáška představí antinacistickou výtvarnou scénu v Československu v letech 1933 – 1948 a výtvarné umělce, kteří ve 30. letech 20. století přesídlili do Československa, kde na krátký čas nalezli své útočiště před šířícím se nacismem a fašismem (O. Kokoschka, J. Heartfield, T. Heine, T. Wüsten, T. Balden, Bert a další). Na téma večera pohovoří PhDr. Bronislava Kuzica Rokytová, Ph.D., která je kurátorkou Umělecké sbírky Památníku národního písemnictví.

Pořádají studenti Univerzity Pardubice ve spolupráci s Divadlem 29.

Vstup volný.

neděle 14. 4. / 20:00 

LYSSA + OR / KONCERT


Klub 29 a vydavatelství Stoned to Death vás zve na koncert dvojice kapel z agilního labelu Silver Rocket. Obě kapely se oddávají hlasitému primitivnímu rocku. Lyssa, kapela, která se v Pardubících objeví už po páté, funguje na scéně již přes 20 let. V roce 1999 debutovala svým legendárním ep Stryker, které se významně zapsalo do dějin světového noise rocku. Jejich loňský počin Bipolar patří mezi nejlepší desky 2018.

Jejich učednící, a dnes již dekádu fungující trio OR, se předloni zapsalo výrazným políčkem v podobě své druhé dlouhohrající desky Jaro.

Koncerty obou kapel jsou vyhlášané coby zvukový očistec a divoká jízda na nezkroceném hřebenatci.

Vstupné 50 Kč.

středa 17. 4. / 19:00 

RADOMIL UHLÍŘ: JEDNIČKA V ČERSTVOSTI / VERNISÁŽ + KONCERT


Zahájení výstavy obrazů herce, režiséra, hudebníka, mistra ostrovtipu a malíře Radomila Uhlíře. Jeho obrazy jsou směsicí surrealismu, dadaismu, naivismu a samozřejmě také humoru. Po vernisáži Uhlíř v duu s Cyrilem Kaplanem (Vložte kočku) představí jejich nový hudební projekt, který vznikl speciálně při příležitosti této vernisáže.

Vstup volný.

sobota 27. 4. / 18:00 

BENEFICE PRO KLINIKU / KONCERT


Solidární benefiční večírek, jehož celý výtěžek půjde na Autonomní sociální centrum Klinika, po jejíž člence vyžaduje exekutor 1,6 milionu korun. Tato suma je vymáhána po zaplacení původní částky a je ničím nepodložená, absurdní a likvidující. Nejedná se o klasickou exekuci, ale o represi. Klinika byla až do lednového vyklizení sociální a kulturní duší nejen Žižkova a řada pardubických umělců tam v minulosti vystupovala.

Zahraje místní hudebně – performační uskupení Gorale originale pardubiciensis, kteří tvoří písně o dávné historii a další. Můžete se těšit i na slampoetry vystoupení básnířky Aničky Řehůřkové. Přijďte si užít mejdan a solidárně podpořit Kliniku.

Pořádá Gorale originale pardubiciensis.

Vstupné dobrovolné.